Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Gdzie osoba zadłużona może wziąć pożyczkę?

POŻYCZKI Opublikowano: 31.08.2020

Zagadnienia związane z uzyskaniem finansowania przez osoby zadłużone poruszaliśmy na naszym blogu już kilkakrotnie. Do tematu pożyczek dla osób o nieuregulowanej historii pożyczkowej warto jednak wrócić – temat ten dotyczy szerokiego grona pożyczkobiorców, którzy z różnych względów mają ograniczone możliwości zaciągania kolejnych zobowiązań.

Wziąć pożyczkę, ale gdzie? Pożyczka dla zadłużonych w obrębie rodziny

Zgodnie z raportem, przygotowanym przez Censuswide na zlecenie firmy PayPal, Polacy pożyczają rodzinie średnio od 250 do 450 zł rocznie. Co ciekawe, sami nie jesteśmy tak skłonni do pożyczania od najbliższych – średnia wysokość naszych długów wynosi 50 zł. Od rodziny pożyczamy zarówno małe kwoty (do 50 zł), jak i znaczne sumy, sięgające nawet 4 500 zł.

Z opublikowanego raportu płynie jeszcze jeden interesujący wniosek – niemal co siódmy Polak natrafia na trudności z odzyskaniem długu od rodziny oraz znajomych. Problemy z uregulowaniem należności pojawiają się najczęściej przy okazji wspólnych prezentów, wyjazdów czy wyjść do kina.

Pożyczka od rodziny posiada wiele zalet: nie jest opodatkowana (do kwoty niemal 12 tys. zł), istnieje możliwość dowolnego ustalenia terminu spłaty oraz liczby rat, jak również występuje zazwyczaj w formie bezodsetkowej. Nie każdy ma jednak możliwość zorganizowania czterocyfrowej kwoty od najbliższych. Jeśli nie od rodziny, to gdzie? Pożyczka dla zadłużonych nie ogranicza się jedynie do tej opcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pożyczka pod weksel – prosta umowa bez pośredników

Pożyczka pod weksel to jeden z najstarszych mechanizmów finansowych, którego mechanizmy opisywaliśmy w jednym z poprzednich wpisów. Umowę tego typu zawiązują dwie osoby prywatne. W przeciwieństwie do banków i firm pożyczkowych, które przyznają pożyczki zgodnie z opracowaną polityką wewnętrzną, pożyczka pod weksel cechuje się znacznie większym polem manewru.

Wierzyciel i pożyczkobiorca dysponują niemal pełną dowolnością w zakresie ustalenia zakresie formy uiszczenia zobowiązania (zapłata jednorazowa bądź w ratach), okresie obowiązywania umowy czy łącznej wysokości odsetek. Jednym z nielicznych ograniczeń jest całkowite oprocentowanie, które nie powinno wynosić więcej niż 100%.

Pożyczka pod zastaw

Jeśli dodatkowa gotówka jest potrzebna natychmiast (a potencjalnie wysokie koszty nie grają pierwszorzędnej roli), warto zainteresować się pożyczką pod zastaw. Rozwiązanie to nie wiąże się z żadną formą weryfikacji kondycji finansowej Klienta – jedynym wymaganym dokumentem jest najczęściej oświadczenie, które potwierdzi że jest on właścicielem sprzedawanego przedmiotu.

Do zalet takiego rozwiązania należy niewątpliwie zaliczyć bardzo niskie ryzyko odmowy usługi – lombardy przyjmują niemal każdą biżuterię, drobną elektronikę czy telefon komórkowy. Problemem mogą być jednak kwoty związane z zastawem i wykupem. Oferowane przez lombardy kwoty stanowią zazwyczaj mniej niż połowę wartości przedmiotu, a wartość wykupu może sięgać około 150% otrzymanych środków.

Pożyczyć, ale gdzie? Pożyczka dla zadłużonych w TAKTO Finanse

Produkty finansowe naszej firmy zostały opracowane z myślą o niskich miesięcznych ratach, które nie obciążą domowego budżetu. Jeśli poprzednie pożyczki wpędziły Cię w problemy finansowe, skontaktuj się z doradcą finansowym TAKTO Finanse i przedstaw mu swoją sytuację pożyczkową. Już dziś aplikuj o pożyczkę w wysokości do 12 000zł, którą będziesz mógł rozłożyć nawet na 40 wygodnych rat.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni