Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Idzie wiosna, czyli jak wrócić do formy po zimowym śnie?

ROZRYWKA Opublikowano: 28.02.2020

Tegoroczny luty cechuje się bardzo dużą nieprzewidywalnością. Niemal wiosenna pogoda co chwilę przeplata się z ujemnymi temperaturami, a dodatkowych emocji dostarczają nam pojawiające się co chwilę orkany i huragany. Mimo niesprzyjającej aury luty to doskonały miesiąc na walkę z zimową chandrą. Dni stają się coraz dłuższe, a nieśmiałe przejawy wiosny sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Jakie ćwiczenia powinieneś rozważyć w pierwszej kolejności, aby jak najlepiej zadbać o swoje samopoczucie?

Zacznij od spacerów

Spacery to jedna z najlepszych aktywności fizycznych dla osób o mało sportowej naturze. Korzyści, płynących z tego sposobu spędzania wolnego czasu, jest naprawdę wiele. Stanowią one doskonałe remedium na siedzący tryb życia, zapewniając doskonałą okazję do “rozruszania się”. Decydując się na rozpoczęcie kariery spacerowicza, warto pamiętać o sprawdzeniu warunków pogodowych, szczególnie tych, związanych z poziomem smogu - zanieczyszczone powietrze może skutecznie zaburzyć nam przyjemność ze spaceru.

Spacerowanie cechuje się również możliwością precyzyjnego zmierzenia swoich treningowych postępów. Wystarczy jedynie uruchomić smartfon z krokomierzem lub licznikiem GPS, który precyzyjnie obliczy pokonany dystans. Nie mniej dobrą inwestycją będzie zakup prostego smartwatcha bądź opaski fitness - poznasz wówczas liczbę wykonanych kroków, średnie tempo marszu oraz liczbę spalonych kalorii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jazda na rowerze

Zakup roweru to znakomita decyzja, która przynosi zauważalne korzyści na przynajmniej dwóch płaszczyznach - kondycyjnej oraz ekonomicznej. W przypadku jazdy czysto rekreacyjnej doskonale sprawdzi się przy rozmaitych treningach wytrzymałościowych czy interwałowych. Podobnie jak w przypadku spacerów, warto zainwestować w praktyczne gadżety, które ułatwią monitorowanie postępów i obieranie kolejnych celów.

Rower zyskuje również na popularności w przypadku osób, które pracują w “średniej” odległości od domu: nie na tyle blisko, aby chodzić do pracy pieszo, lecz wystarczająco daleko, aby regularnie korzystać z auta bądź komunikacji miejskiej. Rower stanowi wówczas doskonały wybór, który pozwala uniknąć korków, gwarantuje miejsce parkingowe oraz nie wiąże się z kosztami zakupu paliwa.

Sporty drużynowe - wyższy poziom wtajemniczenia

Coraz cieplejsze dni stanowią także zachętę do uprawiania sportów zespołowych, takich jak piłka nożna czy koszykówka. Jednakże, ten rodzaj aktywności fizycznej wiąże się z pewnym problemem - koniecznością zebrania stałej, licznej drużyny. Niestety, niełatwo ustalić jest jeden wspólny termin, który pasowałby wszystkim uczestnikom.

Z pomocą przychodzą wówczas m.in. grupy lokalne na Facebooku, zrzeszające entuzjastów tego samego sportu w obrębie jednego miasta (a nierzadko nawet i dzielnicy). Wystarczy jedynie zapisać się do interesującego nas wydarzenia i obserwować propozycję terminów - organizacja szybkiego meczu jest teraz prostsza niż kiedykolwiek.

Należy jednak pamiętać, że inwestycja w rower lub smartwatch może stanowić zauważalne wyzwanie dla domowego budżetu. Z pomocą przychodzi wówczas TAKTO Finanse - rzetelny pożyczkodawca, który specjalizuje się w zawieraniu umów długoterminowych. Kwota zobowiązania może wynosić nawet 12 000 złotych, które dla Twojej wygody może zostać rozłożonych na nawet 42 niskie raty. Już dziś wnioskuj o pożyczkę w TAKTO Finanse i zainwestuj w swoją formę fizyczną.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni