Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ile Polacy wydadzą na święta Bożego Narodzenia w 2022 roku?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 24.12.2022

Okres przedświąteczny potrafi przerodzić się w prawdziwą bolączkę – zamiast czerpać radość ze spotkań z najbliższymi, polskie rodziny coraz częściej zastanawiają się, w jaki sposób najlepiej zorganizować swój grudniowy budżet. Ile Polacy wydadzą na święta Bożego Narodzenia w 2022 roku? Prezentujemy wyniki internetowego raportu.

Gwiazdkowe wyzwania, czyli ile Polacy wydadzą na święta Bożego Narodzenia w 2022 roku?

Na początku grudnia na platformie Związku Banków Polskich pojawiły się wyniki badania, które zobrazowało plany Polaków w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Jak zawarto w raporcie, pełne grudniowe wydatki statystycznego ankietowanego oscylować będą w granicach 1427 złotych. Pomimo tego, że deklaracja ta różni się od zeszłorocznych przewidywań respondentów wyłącznie o 1%, biorąc pod uwagę ostatnie podwyżki cen, możemy śmiało powiedzieć, zakupy Polaków będą w tym roku skromniejsze.

Zastanawiasz się, ile Polacy wydadzą na święta Bożego Narodzenia w 2022 roku? W przypadku samych produktów spożywczych i organizacji świąt statystyczny ankietowany wyda 585 złotych. Aż 28% ankieterów przyznało, że chciałoby zamknąć tego typu świąteczne wydatki w granicach od 301 do 500 złotych. Drugą najczęściej wybieraną odpowiedzią było z kolei 501-800 złotych (18%).

Podróże i przejazdy również wiążą się z niemałymi kosztami

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim okazja do spotkań w licznym gronie najbliższych nam osób. Nie należy jednak zapominać, że dużą część grudniowych wydatków przeznaczona zostanie właśnie na przejazdy – jak czytamy w zestawieniu, Polacy planują wydać na podróże średnio 342 złotych. Najwięcej, bo aż 30% ankietowanych, chciałoby się zmieścić w pułapie oscylującym w granicach 100 złotych. 19% respondentów wyda od 101 do 300 złotych, a 11% od 301 do 500.

Polacy przeznaczą średnio 500 złotych na prezenty świąteczne

W raporcie ZBP odpowiedziano także na pytanie, ile Polacy wydadzą na święta Bożego Narodzenia w 2022 roku, biorąc pod uwagę wyłącznie same prezenty. Droższe podarunki, sięgające 800 złotych, kupi 12% ankietowanych. Upominki o wartości w granicach 1000 złotych wręczy z kolei 7% Polaków. Jak podaje portal ZBP, respondenci przeznaczą w tym roku na prezenty średnio 500 złotych.

Warto zauważyć, że tegoroczne plany Polaków zbliżone są do ich zeszłorocznych prognoz – w 2021 roku ankietowani planowali wydać na świąteczne podarunki 518 złotych. Nie można jednak zapominać, że inflacja stale rośnie i przyjmuje obecnie ponad dwukrotnie wyższe noty niż podczas ubiegłego okresu Bożego Narodzenia, co wymusza na Polakach kolejne oszczędności domowego budżetu.

Nie chcesz oszczędzać na organizacji tegorocznych świąt? Postaw na wygodną pożyczkę pozabankową od TAKTO Finanse

Nasi specjaliści z TAKTO Finanse oferują internautom szybkie pożyczki pozabankowe drogą online, które mogą zostać przeznaczone na pokrycie dowolnych wydatków, związanych np. z nadchodzącymi świętami bożonarodzeniowymi. Nie chcesz ograniczać się podczas organizacji tegorocznej Wigilii? Skontaktuj się z nami, aby poznać pełną ofertę kredytu online.

 brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni