Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Indeksowane konto oszczędnościowe – na czym polega i kto je oferuje?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 26.09.2022

Kolejne miesiące niezwykle wysokiej inflacji sprawiają, że każda osoba posiadająca niezainwestowane oszczędności, mogła zaobserwować szybki spadek ich mocy nabywczej. Sytuacji tej przez wiele miesięcy nie poprawiało oprocentowanie oferowanych przez banki lokat, wynoszące znacznie poniżej ustalonych przez Radę Polityki Pieniężnej sto procentowych – o inflacji nie wspominając. Indeksowane konto oszczędnościowe to jedna z najciekawszych propozycji dla osób, które obawiają się inwestowania na własną rękę. Jak działa taka oferta i gdzie możemy ją znaleźć?

Indeksowane konto oszczędnościowe: najważniejsze informacje

Dlaczego warto zdecydować się na indeksowane konto oszczędnościowe? Produkt ten łączy w sobie zalety standardowego konta oszczędnościowego z lokatami indeksowanymi inflacją. Osoby, które posiadają taki rachunek, mogą swobodnie dokonywać wpłat i wypłat z konta, nie muszą również posiadać na nich danej kwoty minimalnej, ustalanej przez bank. Co więcej, wysokość oprocentowania zgromadzonych środków nie jest w pełni uzależniona od indywidualnej oferty banku – podstawowym czynnikiem, wpływającym na wysokość oprocentowania, są ustalane przez NBP stopy procentowe.

Najbardziej znane indeksowane konto oszczędnościowe w Polsce to obecnie oferta przygotowana przez Toyota Bank. Wysokość oferowanego oprocentowania jest uzależniona przede wszystkim od wpłacanej przez klienta kwoty – w przypadku kwoty do 100 000 zł, oprocentowanie wynosi 7,05%. W przypadku nadwyżki od tej sumy, oprocentowanie spada o 3 p.p. do poziomu 4,05%.

Jak założyć indeksowane konto oszczędnościowe?

Oferowane przez Toyota Bank indeksowane konto oszczędnościowe można było dotychczas otworzyć wyłącznie za pośrednictwem kuriera, który dostarczał wnioskodawcy całą niezbędną dokumentację. Obecnie procedury te uległy cyfryzacji – alternatywą względem przesyłki kurierskiej stała się wideoweryfikacja, polegająca na połączeniu za pomocą komunikatora, podczas którego należy potwierdzić swoją tożsamość.

Warto nadmienić przy tym, że indeksowane konto oszczędnościowe w Toyota Bank nie wymaga założenia konta osobistego, wymagającego regularnych wpływów. Brak tego wymogu sprawia, że proponowana przez bank oferta może okazać się szczególnie atrakcyjna dla osób, które chcą gromadzić na niej środki w nieregularnych odstępach czasowych.

Czy indeksowane konto oszczędnościowe posiada ograniczenia?

Jednym z nielicznych ograniczeń, jakim cechuje się indeksowane konto oszczędnościowe, jest opłata za prowadzenie rachunku, wynosząca 30 zł. Warto podkreślić jednak, że opłata ta zostaje naliczona wyłącznie w tych miesiącach, w których doszło do wypłaty środków z konta. Jeśli w danym okresie rozliczeniowym nie dokonaliśmy wykonaliśmy transferu środków, opłata ta zostanie nam zwrócona.

Dlaczego warto rozważyć indeksowane konto oszczędnościowe?

Wysokie oprocentowanie, swoboda w zakresie terminów wpłaty i możliwość uniknięcia dodatkowych kosztów to najważniejsze zalety, które wyróżniają indeksowane konto oszczędnościowe. Proponowany produkt finansowy to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na częściową ochronę swoich oszczędności przed niekorzystnym wpływem wszechobecnej inflacji.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni