Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jadę, bo chcę - poradnik początkującego motocyklisty

ROZRYWKA Opublikowano: 19.06.2016

Pamiętaj! Zakup maszyny to jedno, ale konieczne są też akcesoria, które umożliwią Ci bezpieczną i komfortową jazdę.

Postanowione! Będziesz miał motor. Chcesz poczuć wiatr, przestrzeń i wolność…

Już nawet zdążyłeś podpytać kilku kolegów i masz swój typ. Pozostaje jedynie zebrać odpowiednia kwotę i jazda! :)


Szacując koszty pamiętaj jednak, że sama maszyna to nie wszystko. To nie auto, do którego wsiądziesz tak, jak stoisz. Potrzebujesz jeszcze co najmniej kilku akcesoriów, które zapewnią Ci komfortową i przede wszystkim bezpieczną jazdę.

 

Kask

To ewidentna podstawa, wymagana zresztą przez prawo. Dzięki niemu Twoje szanse na przeżycie ewentualnego wypadku szybują do góry. Kask powinien być zawsze dopasowany do głowy właściciela, nie może być za duży ani nigdzie uwierać. Pamiętaj też, że kask powypadkowy (mający w trakcie upadku „twardy” kontakt z podłożem) powinien zostać wymieniony na nowy. Nawet jeśli na oko wygląda dobrze, to  może mieć uszkodzone wnętrze, co nie zapewni Ci odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przy kolejnej „niespodziance”.

 

Strój

Tutaj znów mamy dwa aspekty: komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Znaczenie obu można poczuć (dosłownie) przy bliskim spotkaniu z asfaltem. Specjalistyczny, odpowiednio wzmocniony kombinezon uchroni Cię przed urazami oraz nie utrudni jazdy, jak np. luźna kurtka czy szerokie nogawki, które momentalnie „zaprzyjaźnią” się z wiatrem. Do wyboru masz odzież skórzaną, trwalszą i tworzącą wokół Ciebie aurę prawdziwego twardziela, ale także dość drogą i niekoniecznie komfortową w upalne, letnie dni oraz lżejszy strój tekstylny, zapewniający dobrą cyrkulację powietrza, oczywiście także odpowiednio wzmocniony. Niezależnie od materiału strój powinien być zawsze dopasowany do figury jeżdżącego i nie krępujący jego ruchów.

 

Rękawice

Będziemy to powtarzać do znudzenia: chodzi o Twój komfort i bezpieczeństwo. Rękawice doskonale ochronią Twoje dłonie przed urazami oraz wychłodzeniem. Dodatkowa zaleta to lepszy kontakt z motocyklem w trakcie jazdy.

Buty

Tak, zgadza się: ochrona i wygoda. Dobrze dopasowane buty motocyklowe są niezwykle istotne, ponieważ w razie upadku ochronią Twoją stopę przed zgnieceniem między motocyklem a asfaltem. Wiemy, że nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale w tym przypadku naprawdę warto dmuchać na zimne. Dodatkowym udogodnieniem są stosowane przez niektórych producentów wodoodporne i oddychające membrany, które świetnie sprawdzają się w czasie jazdy w deszczu.

 

Akcesoria

Jeśli masz ochotę i wolne środki, możesz zaopatrzyć się w dodatkowe wyposażenie, które jeszcze bardziej wpłynie na wygodną i bezpieczną jazdę. Może to być pas nerkowy, który doskonale ochroni przed chłodem albo siatkowa kamizelka z ochraniaczami, która przyda się w cieplejsze dni zamiast masywnej kurtki. Warto także zainwestować w ocieplacze na kolana, które bez tego prędzej czy później zaczną przypominać sopelki lodu oraz w tzw. „ żółwia” czyli ochraniacz na kręgosłup.

I aby zakończyć jakimś niespodziewanym tematem, polecamy także stosowanie odblaskowych wstawek, gadżetów, a nawet całych kamizelek. Dzięki temu będziesz jeszcze BEZPIECZNIEJSZY na drodze podczas wieczornych przejażdżek.
Szerokiej drogi!

 

 

Potrzebujesz gotówki na motocyklowy zestaw startowy? >>> Z TAKTO Finanse na pewno się udaOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni