Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak działa kredyt rewolwingowy? Kto może z niego skorzystać?

POŻYCZKI Opublikowano: 03.11.2022

Oferowany przez banki kredyt rewolwingowy to finansowanie, które cyklicznie odnawia się w momencie spłaty części bądź całości zobowiązania. Usługa ta przeznaczona jest zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, a jej zasada działania przypomina ofertę limitu na koncie bankowym. Czym charakteryzuje się produkt finansowy tego rodzaju?

Kredyt rewolwingowy – najważniejsze wyróżniki

Kluczowym elementem odróżniającym kredyt rewolwingowy od innych popularnych produktów finansowych jest jego zasada działania. W przypadku zdecydowanej większości kredytów i pożyczek, kredytobiorca uiszcza comiesięczną ratę w ustalonej wysokości i regularną częstotliwością. W przypadku pożyczki obrotowej, wysokość wyliczonej do spłaty kwoty jest uzależniona nie tylko od wartości przyznanego kredytowania, lecz również od rzeczywistego użytkowania danego limitu.

W przeciwieństwie do standardowej pożyczki finansowej, w której każda uiszczana co miesiąc rata przybliża nas do całkowitej spłaty podjętego zobowiązania, kredyt rewolwingowy spłacamy wyłącznie wtedy, gdy zdecydujemy się skorzystać z przyznanych nam środków. Źródłem odsetek i kosztów pozabankowych jest przede wszystkim realnie wykorzystana przez nas kwota – jeśli w danym okresie rozliczeniowym nie zdecydowaliśmy się wykonać żadnych transakcji z wykorzystaniem przyznanych nam środków, koszty obsługi kredytu są znikome.

Kredyt rewolwingowy a limit na koncie – podobieństwa i różnice

Pod pewnymi względami kredyt rewolwingowy przypomina oferowany przez banki limit na rachunku rozliczeniowym, z którego możemy (lecz nie musimy) korzystać zgodnie z bieżącymi potrzebami. Powyższe produkty finansowe dzieli jednak kilka kluczowych różnic, dotyczących m.in. okoliczności, w jakich możemy skorzystać z przyznanych nam środków.

W przypadku dodatkowego limitu na koncie bankowym, wykorzystanie z wydzielonych przez bank limitów kredytowych następuje dopiero w momencie, gdy posiadacz rachunku wyczerpie własne środki na koncie. Jeśli zrealizowane transakcje sprawią, że stan konta spadnie „poniżej zera”, nadchodzące płatności zostaną zrealizowane w ramach kredytu. Każdy przelew przychodzący na dane konto w pierwszej kolejności spłaci zaciągnięte w ramach limitu zobowiązanie.

Kredyt rewolwingowy pozwala na większą swobodę w zakresie wydatkowania środków. Kredytobiorca posiada więcej swobody w zakresie podejmowania i spłacania przyznanych środków. Oprocentowanie kredytu naliczane jest wyłącznie od wykorzystanej kwoty.

Kto powinien zdecydować się na kredyt rewolwingowy?

Główną grupą konsumentów, do których skierowany jest kredyt rewolwingowy, są przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy cenią sobie dużą płynność finansową. Kredyt odnawialny umożliwia im większą kontrolę nad planowanymi wydatkami, nie generując przy tym znacznych, stałych kosztów. Przyznanymi w ramach takiego zobowiązania środkami można zarządzać swobodnie, dostosowując je do danych okoliczności i potrzeb.

Zastanawiasz się, czy kredyt rewolwingowy spełni Twoje oczekiwania? Z pomocą przyjdą Ci aktualne oferty wiodących banków. Jeśli preferujesz zobowiązanie o określonych ratach i parametrach, zapoznaj się z ofertą TAKTO Finanse – zapewniamy nawet 12 000 złotych, podzielonych na 40 dogodnych, niskich rat.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni