Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak obliczyć odsetki od kredytu – garść uniwersalnych porad

POŻYCZKI Opublikowano: 27.03.2020

Pożyczka pozabankowa to dobry sposób na sfinansowanie drobnych, krótkofalowych celów. W przypadku inwestycji, której wartość należy liczyć w setkach tysięcy złotych, jedyną realną opcją staje się jednak kredyt. Jak obliczyć odsetki od kredytu, aby  znikająca co miesiąc z konta kwota nie okazała się nieprzyjemnym zaskoczeniem?

Jak obliczyć odsetki od kredytu? Najlepiej w kilku wariantach

Podstawowym kryterium, determinującym koszty każdej pożyczki oraz kredytu, jest jego długość. Wydłużenie okresu kredytowania za każdym razem będzie się wiązać z proporcjonalnym wzrostem łącznej sumy do zwrotu.

Pierwszym, fundamentalnym krokiem, który należy poczynić, jest analiza kosztów kredytów w kilku wariantach czasowych. Zestawienie tego typu pozwoli Ci na precyzyjne ustalenie, ile pieniędzy będzie kosztować Cię komfort niższej comiesięcznej raty kredytowej. Czy Twój miesięczny domowy budżet będzie w stanie udźwignąć kilkaset złotych obciążenia więcej w zamian za krótszy o kilka lat kredyt?

 

 

 

Jak obliczyć odsetki od kredytu? Sięgnij po wsparcie z zewnątrz

Poszukując jak najbardziej wiarygodnych informacji na temat tego, jak obliczyć odsetki od kredytu, możemy natrafić na wiele mniej lub bardziej wiarygodnych poradników. Część z nich zakłada samodzielne wyliczenie kluczowych wartości – i to właśnie takich artykułów należy unikać najbardziej.

Ze względu na niezliczoną liczbę zmiennych czynników, warunki udzielania kredytu mogą zmieniać się z każdym miesiącem. W przypadku, w którym nie jesteś pewien co do wszystkich szczegółów kredytu, takich jak jego suma, długość czy wysokość rat, warto zdecydować się na narzędzia zewnętrzne, które mogą zauważalnie pomóc Ci w podjęciu kluczowych decyzji.

Kalkulator pożyczek prawdę Ci powie (albo i nie)

Wiele banków oraz portali finansowych posiada wbudowane kalkulatory pożyczkowe, które pomogą Ci w wyliczeniu przybliżonej wysokości maksymalnej potencjalnego kredytu oraz związanych z nim kosztów. Najbardziej wiarygodnymi źródłami wyliczeń są oczywiście banki.

Należy jednak pamiętać, że wszystkie podmioty finansowe utajniają opracowane przez siebie mechanizmy. Wpisanie identycznych danych do kilku różnych kalkulatorów kredytowych może nigdy nie dać nam dwóch tych samych wyników.

Niezależnie od tego, jak bardzo pozytywnie lub negatywnie zaskoczą nas wyliczenia komputera, nie wolno zapominać, że wygenerowane kwoty mają jedynie charakter poglądowy. Finalne wartości najlepiej skonsultować osobiście, korzystając z usług doradców finansowych kilku konkurencyjnych sieci.

Gdy kredyt nie jest konieczny

W sytuacji, w której pragniesz uniknąć zobowiązania względem banku lub obawiasz się, że nie zdołasz wykazać odpowiedniej zdolności kredytowej, odpowiednią alternatywą może okazać się długoterminowa pożyczka od TAKTO Finanse. Już dziś wypełnij nasz formularz pożyczkowy i przekonaj się, że otrzymanie finansowania jest teraz prostsze niż kiedykolwiek.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni