Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak oszczędzać energię elektryczną? Garść praktycznych porad

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 01.10.2022

Portal Rachuneo.pl podaje, że przeciętny rachunek za prąd w 2022 roku wzrósł o ok. 24% w stosunku do poprzedniego. Zdaniem części ekspertów, przeciętny rachunek dla gospodarstw domowych może wzrosnąć w 2023 roku nawet o 300% - ewentualne podwyżki mogą być jednak przesunięte w czasie, jeśli rząd zdecyduje się na zamrożenie cen prądu. Wielu Polaków nie czeka jednak na ostateczna skalę podwyżek, decydując się na poszukiwanie oszczędności na własną rękę. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz, się jak oszczędzać energię elektryczną i obniżyć rachunki za prąd?

Jak oszczędzać energię elektryczną bez radykalnych zmian?

Zastanawiasz się, jak oszczędzać energię elektryczną? Warto podkreślić, że część z najskuteczniejszych sposobów na niższe rachunki za energię elektryczną nie musi wiązać się z daleko idącymi inwestycjami, wymagających znacznych nakładów pieniężnych. Wśród najpopularniejszych metod, przynoszących daleko idące oszczędności, warto wymienić:

Rozważne korzystanie ze sztucznego światła

Choć standardowe żarówki nie należą do najbardziej energochłonnych elementów wyposażenia gospodarstwa domowego, w trakcie jesieni i zimy korzystamy z nich przez znaczną część doby. Warto dołożyć wszelkich starań, aby jak najwięcej korzystać ze światła dziennego – jeśli wykonywane przez nas w danej chwili obowiązki nie wymagają mocnego oświetlenia, należy zastanowić się nad włączeniem dodatkowego oświetlenia dopiero w godzinach popołudniowych.

Jednym z najbardziej oczywistych sposobów na generowanie oszczędności jest wyłączanie świateł w pomieszczeniach, w których obecnie nie przebywamy. W przypadku, w którym nie możemy zrezygnować z dodatkowych źródeł światła, warto wymienić stosowane do tej pory żarówki na bardziej energooszczędne modele, które przyczynią się do długofalowych oszczędności.

Ergonomiczne użytkowanie urządzeń elektrycznych

Wykonując domowe obowiązki, takie jak zmywanie naczyń czy pranie, warto planować je z odpowiednim wyprzedzeniem. Uruchamiając urządzenia dopiero po ich całkowitym zapełnieniu, możemy wygenerować znaczne oszczędności w ujęciu rocznym. Co więcej, ograniczona eksploatacja urządzeń elektrycznych pomoże przedłużyć żywotność posiadanych sprzętów.

Inną skuteczną metodą ograniczenia wydatków na energię elektryczną jest wymiana domowych sprzętów AGD na nowsze, bardziej energooszczędne modele. Choć zakup ten może okazać się znacznym obciążeniem dla domowego budżetu, wymiana najważniejszych urządzeń na produkty spełniające nawet najbardziej wyśrubowane wytyczne, z pewnością znajdą odzwierciedlenie w uiszczanych co miesiąc rachunkach.

Jak oszczędzać energię elektryczną z TAKTO Finanse?

Chcesz wymienić obecne artykuły gospodarstwa domowego na energooszczędne sprzęty najnowszej generacji? Skorzystaj z oferty TAKTO Finanse – oferujemy długoterminowe pożyczki, opiewające na kwotę nawet 10 000 złotych. Podjętą kwotę można podzielić na dowolną liczbę rat z przedziału od 6 do 42 miesiące, dostosowując ją do możliwości domowego budżetu. Już dziś skontaktuj się z naszymi specjalistami i postaw na energooszczędne, zielone rozwiązania.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni