Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak oszczędzać wodę?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 25.07.2021

Oszczędzanie wody to bardzo dobry nawyk, który przyniesie ulgę zarówno Twojemu portfelowi, jak i planecie. Choć część osób żywi przekonanie, że oszczędności na zużyciu wody są dość znikome, wystarczą nawet niewielkie zmiany nawyków (i drobne inwestycje), aby liczniki zużycia wyraźnie zwolniły. Jak oszczędzać wodę, czas i pieniądze?

 

Jak oszczędzać wodę na etapie remontu?

O oszczędzaniu wody warto pomyśleć już w trakcie prac remontowych lub wykończeniowych. Wystarczą nawet drobne zmiany w dotychczasowym układzie kuchni lub łazienki (a nawet ogrodu!), aby zauważalnie zmniejszyć przyszłe rachunki. Jakie inwestycje warto przemyśleć w pierwszej kolejności?

1.      Zmywarka

Zmywarka to nie tylko najlepszy przyjaciel rodziców z dziećmi, dzięki której mogą oni oszczędzać bezcenny czas. To również doskonały sposób na oszczędzanie wody – jeden cykl zmywarki zużywa nawet czterokrotnie mniej wody niż w przypadku zmywania ręcznego. Powyższe czynniki sprawiają, że zakup zmywarki zwróci Ci się szybciej, niż sądzisz.

2.      Prysznic

Jeśli dotychczas korzystałeś wyłącznie z wanny, warto rozważyć jej wymianę na prysznic lub rozwiązanie łączące zalety wanny z prysznicem, takie jak montaż przesłony z deszczownicą. Szybki prysznic może wymagać nawet trzykrotnie mniej wody, niż miałoby to miejsce w przypadku długiej kąpieli.

3.      Zbiorniki na wodę

Osoby, które przykładają szczególną uwagę do pielęgnacji domowego ogródka dobrze wiedzą, że jego regularne podlewanie wymaga bardzo dużej ilości wody. Opłacalnym rozwiązaniem tego problemu jest zabudowanie w ziemi dużych zbiorników, które samoczynnie napełnią się podczas opadów wodą z rynien. Do zbiorników należy zamontować pompy elektryczne, umożliwiające podlewanie nawet najdalszych zakamarków ogrodu.

Decydując się na wprowadzenie rozwiązań oszczędzających wodę, warto rozważyć dogłębny przegląd całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Każda uszkodzona uszczelka bądź cieknący kran może przyczynić się do utraty setek (a nawet tysięcy) litrów wody w skali roku.

Jak oszczędzać wodę za pomocą odpowiednich nawyków?

Remont swoich czterech kątów nie przyniesie jednak spodziewanych rezultatów, jeśli nie zostaną one poparte zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń. Wśród najskuteczniejszych odpowiedzi na pytanie o to, jak oszczędzać wodę, warto wyróżnić kilka nieskomplikowanych czynności.

Pamiętaj o zakręcaniu wody

Mycie naczyń pod bieżącą wodą, niezakręcanie kranu podczas mycia zębów czy ciągły prysznic w trakcie korzystania z szamponu czy żelu to sytuacje, podczas których ucieka nam najwięcej wody. Wyeliminowanie tego typu sytuacji pomoże nam znacznie ograniczyć zużycie wody.

Zaplanuj korzystanie ze zmywarki czy pralki

Choć nowe modele pralek i zmywarek wyróżniają się dużą energooszczędnością i niskim poborem wody, nie powinniśmy korzystać z nich kilka razy dziennie. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z nich w momencie, w którym uda się nam zapełnić je do końca.

Dbaj o planetę z TAKTO Finanse

Nasza firma również przykłada szczególną uwagę do kwestii ekologicznych. Aby zrównoważyć nasz wpływ na środowisko, wywołany koniecznością przygotowywania licznej dokumentacji papierowej, wspólnie z organizacją posadzimy.pl zasadziliśmy aż 199 drzew, które przyczyniły się do zwrócenia ponad 11.5 tony papieru.

Las TAKTO Finanse zajmuje już ponad 264 metry kwadratowe i zapewnia tlen dla 133 osób rocznie. Dołącz do naszej inicjatywy i wspólnie z nami przyczyń się do ochrony środowiska naturalnego.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni