Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak pozbyć się długów? 5 sposobów na wyprostowanie swojej sytuacji materialnej

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 15.01.2021

Polacy chętnie korzystają z różnych form finansowania zewnętrznego. Jest to wygodny sposób na realizacje swoich marzeń i planów zakupowych. Często też pożyczka pozwala nam poradzić sobie z przejściowymi problemami finansowymi. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy na skutek złych decyzji, bądź braku finansowej samodyscypliny zobowiązania zaczynają przerastać możliwości finansowe dłużnika. Jak pozbyć się długów i zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo?

 

 

 

 

1.      Kontrola domowego budżetu

Naprawę finansów osobistych warto rozpocząć od stworzenia bilansu, który pokaże nam jak kształtują się nasze dochody i wydatki. To właśnie relacja między tymi czynnikami da nam odpowiedź na pytanie jak pozbyć się długów. Można w tym celu zacząć od bardzo tradycyjnych metod takich jak kartka i długopis. Dla osób ceniących sobie nowoczesne rozwiązania istnieją specjalne aplikacje i gotowe szablony, które pozwolą nam w szybki sposób uporządkować swoje przepływy pieniężne. Dzięki kategoryzowaniu wydatków możesz zyskać świadomość, które koszty życia codziennego sprawiają, że w portfelu wciąż brakuje pieniędzy.

2.      Jak pozbyć się długów? Ogranicz spontaniczne zakupy

Wchodzisz do sklepu po jeden artykuł a wychodzisz z torbą pełną zakupów? Wielu z nas zna ten scenariusz z autopsji. Dokonując zakupów bez planu często sięgamy po produkty i przedmioty, które nie są nam w danym momencie potrzebne. Można w prosty sposób kontrolować ilość gotówki wychodzącą z portfela poprzez tworzenie list zakupów na najbliższy tydzień. Jeszcze lepszą strategią jest planowanie wydatków na nadchodzący miesiąc. Chociaż na początku wydaje się to trudne, to będziesz zaskoczony jak szybko wejdzie Ci to w nawyk, a twój domowy budżet odetchnie z ulgą.

3.      Ograniczenie kosztów stałych

Zastanawiając się jak pozbyć się długów wiele osób zapomina o tym, że duża część dochodów pokrywa regularne rachunki związane z abonamentem telefonicznym, opłatą pakietów telewizyjnych i pozostałych udogodnień. Warto przyjrzeć się, które z tych wydatków można ograniczyć albo zmniejszyć. W kryzysie finansowym nawet mała miesięczna oszczędność może sprawić, że spirala zadłużenia przestanie Ci dokuczać.

4.      Poszukanie dodatkowego źródła dochodu

To nigdy nie jest łatwa decyzja. Jednak jest szybki sposób na to, jak pozbyć się długów. Warto rozejrzeć się po okolicy. Często można w niej znaleźć oferty drobnych prac, które ułatwią wychodzenie z trudnej sytuacji finansowej. Nawet kilkaset złotych potrafi znacząco przyspieszyć moment pozbycia się zobowiązań.

5.      Pożyczka konsolidacyjna w TAKTO Finanse

Jeśli poprzednie kroki nie zdjęły z Ciebie ciężaru zadłużenia, to możesz zwrócić się o wsparcie do TAKTO Finanse. Oferujemy długoterminową pożyczkę, która jest rozłożona na 42 raty. Dzięki czemu rata nie obciąża domowego budżetu a maksymalna kwota pomocy wynosi aż 12 000 złotych. Umożliwia to spłacenie długów i spokojne wychodzenie na prostą. Wystarczy dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach, aby uzyskać decyzję o przyznaniu gotówki. Skontaktuj się z naszymi specjalistami i dowiedź się więcej.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni