Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Z kim i jak spędzamy święta Bożego Narodzenia?

DOM Opublikowano: 23.12.2022

Z kim i jak spędzamy święta Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia w pierwszej kolejności kojarzą się z choinką, prezentami, sypiącym śniegiem, suto zastawionym stołem i rodziną. Wspólne kolędowanie, otwieranie paczek od Mikołaja, spożywanie posiłku, składanie życzeń – tak przedstawiany jest ten piękny okres w reklamach telewizyjnych, na stronach internetowych czy w mediach społecznościowych. Nie wszyscy jednak obchodzą święta tak samo. Z kim i jak spędzamy Boże Narodzenie?

Święta w gronie rodziny i przyjaciół

Najwięcej Polaków decyduje się być w tym czasie z najbliższymi. Standardowy obraz świąt zauważalny jest u większości społeczeństwa. Wiele osób, mieszkających poza rodzinnym miastem wyjeżdża do rodziców, znajomych. Spotykamy się zarówno w mniejszym, jak i większym gronie, ale zazwyczaj z ludźmi, z którymi czujemy się najlepiej.

W dużej części polskich domów tradycja to podstawa. Choć w każdej części kraju istnieją drobne różnice kulturalne i regionalne, powszechne jest ubieranie choinki, składanie sobie życzeń czy prezenty pod zielonym drzewkiem. Znanym zwyczajem jest wkładanie sianka pod obrus na stole, przygotowanie dodatkowego nakrycia dla wędrowca, kolędowanie.

W wielu domach do kolacji wigilijnej zasiada się dopiero po ujrzeniu pierwszej gwiazdki. Często praktykowany jest także całodniowy post, rezygnacja z posiłków mięsnych, przygotowywanie 12 potraw, wśród których znajduje się barszcz z uszkami, pierogi z kapustą, wszelkie rodzaje ryb, pyszne ciasta i desery.

Wigilia w restauracji


Nieco rzadziej wybieranym rozwiązaniem jest urządzenie kolacji wigilijnej w restauracji. To ogromne udogodnienie dla tych, którzy w świątecznym okresie nie mają zbyt dużo czasu na przygotowywanie potraw, sprzątanie domu lub mieszkania i przyjmowanie dużej liczby gości. Spotkanie w rodzinnym gronie może odbyć się zarówno w pobliskim lokalu, jak i podczas rodzinnego wyjazdu w góry lub nad morze.

Świąteczny wyjazd za granicę

Ostatnimi czasy dość popularnym rozwiązaniem jest wyjazd za granicę na urlop. Częstym kierunkiem są ciepłe kraje, w których cieszyć się można promieniami słońca i wysoką temperaturą. Na tę opcję decydują się zazwyczaj single i rodziny z dziećmi, marzący o zmianie klimatu. Wyjazdy organizują na własną rękę lub decydują się na wykupienie wycieczki w biurze podróży.

Świąteczne finanse – uzyskaj pomoc!

Planujesz spędzić święta Bożego Narodzenia w domu, organizując kolację wigilijną dla dużej rodziny? To duże obciążenie finansowe zwłaszcza, jeśli obdarowujesz najbliższych prezentami. Planujesz wyjechać za granicę do ciepłego, odległego kraju? To również generuje dodatkowe koszty. Jeśli czujesz, że nadmiar wydatków może Cię przytłoczyć, zdecyduj się na pomoc instytucji pozabankowej.

W TAKTO Finanse bez problemu otrzymasz pożyczkę w wysokości aż do 12 000 złotych. Nie przejmuj się koniecznością szybkiej spłaty – możesz rozłożyć ją na dogodne raty do 42 miesiące. Jedyne, co musisz zrobić, to złożyć wniosek i przedstawić dowód osobisty. Pieniądze niemal natychmiast pojawią się na Twoim koncie.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni