Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

DOM Opublikowano: 03.12.2022

Jak oszczędzać na ogrzewaniu? 4 praktyczne wskazówki

Rosnące ceny żywności i produktów codziennego użytku skłaniają nas do szukania oszczędności wszędzie, gdzie jest taka możliwość. Sezon grzewczy nie napawa optymizmem – ceny węgła wzrosły o 229% w porównaniu do poprzedniego roku, droższy jest również gaz, pellet czy drewno opałowe. Jak oszczędzać na ogrzewaniu, żeby zmieścić wydatki w miesięcznym, domowym budżecie? Przedstawiamy 4 porady.

1. Zadbaj o ciepłą pierzynę w nocy

Optymalna temperatura do odpoczynku nocnego to 16-19°C. Jeśli przy niższych wartościach marzniesz podczas snu – dobra inwestycją może okazać się kołdra z wypełnieniem z puchu bądź pierza lub mieszkanki obu surowców. Materiały te wykazują silne właściwości termoaktywne, piura składają się z trójwymiarowych włókien i dzięki swojej przestrzennej strukturze potrafią „wyłapywać”, ogrzane energią ludzkiego ciała, powietrze.

2. Sprawdź szczelność drzwi i okien

Konieczność intensywnego działania ogrzewania często wymuszona jest dużymi utratami ciepła, które powodują nieszczelne okna oraz drzwi wejściowe. Źle dopasowane, zużyte uszczelki mogą wpuszczać do mieszkania dużo zimnego powietrza. Wymiana uszczelek na nowe to niewielki koszt, a zmiana może być ogromna.

Warto również sprawdzić, czy okna, które się nie otwierają, są prawidłowo zamontowane. Niewłaściwy montaż również może wiązać się z powstawaniem szczelin, przez które do mieszkania przedostaje się zimne powietrze z zewnątrz.

3. Jak oszczędzać na ogrzewaniu? Wymień stary system grzewczy

Najdroższym źródłem ciepła są pozaklasowe kotły węglowe, czyli tzw. kopciuchy. Wymiana starego kotła na energooszczędny system grzewczy to duża oszczędność, a także dbałość o środowisko naturalne. Najtańszymi systemami są pompy ciepła, czyli ogrzewanie podłogowe lub kolejno – ogrzewanie drewnem i gazem.

4. Gotuj na zdrowie

Samodzielne przyrządzanie posiłków nie tylko pozwala ograniczyć wydatki na drogie jedzenie z dyskontów czy restauracji, ale również przyczynia się do ogrzania kuchni. Po wyjęciu dania z piekarnika, warto uchylić drzwiczki, żeby ciepło wypełniło całe pomieszczenie.

Jak oszczędzać na ogrzewaniu? Nie oszczędzaj! Sięgnij po pożyczkę

Zastosowałeś nasze wskazówki, a w domu wciąż jest Ci zimno? W takim razie czas podkręcić temperaturę, a dziurę w domowym budżecie pomoże Ci załatać nasza bezpieczna, długoterminowa pożyczka. Oferujemy nawet 12 tysięcy złotych, które rozłożymy na 40 niewielkich rat. Sprawdź szczegóły już dziś i skontaktuj się z naszym doradcą finansowym, aby wnioskować o pomoc gotówkową. Po dopełnieniu niezbędnych formalności, pieniądze trafią na Twoje konto nawet w 15 minut.

 brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni