Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak uczcić Dzień Kota?

ROZRYWKA Opublikowano: 17.02.2020

Polski Dzień Kota został ustanowiony w 2006 roku. Podobnie jak we Włoszech, obchodzi się go 17 lutego. Analogiczne święto obchodzone jest również w wielu innych krajach, takich jak USA, Kanada, Wielka Brytania, Rosja czy Japonia. Ideą, stojącą za powołaniem tego święta jest przypomnienie bardzo istotnej roli, jaką w środowisku (szczególne miejskim) pełnią wolnożyjące czworonogi. Pomoc bezpańskim mruczkom jest prostsza niż myślisz!

Pomóż kotom przetrwać zimę

Niezwykle istotną, lecz często bagatelizowaną sprawą, jest prawidłowe rozróżnienie kota wolnożyjącego od bezdomnego. Koty bezdomne cechują się przynajmniej częściowym oswojeniem, a większość z nich chętnie podchodzi do człowieka, nie uciekając na sam jego widok. Jeśli nie ma możliwości ustalenia ich właściciela i okoliczności utraty domu, najlepszym rozwiązaniem może okazać się przekazanie ich towarzystwu opieki nad zwierzętami. Koty wolnożyjące to bardzo samodzielne i zaradne czworonogi, które unikają ludzi i nie są zbyt skłonne do przyjmowania od nich pomocy. Jednakże, zimowa aura potrafi być dla nich nie lada przeszkodą. Aby ułatwić im ten trudny czas, warto stosować się do kilku uniwersalnych zasad:

 

 

Po pierwsze – nie szkodzić

Czasem, aby zapewnić wolnożyjącym kotom spokojne życie, wystarczy jedynie nie przeszkadzać: nie krzywdzić, nie straszyć i nie przeganiać. Zwierzęta te stanowią niemal niezauważalny element miejskiej przestrzeni, nikomu nie wadząc i nie niszcząc. Co więcej, ich silny instynkt łowiecki przynosi większe korzyści niż niejedna piwniczna trutka na szczury.

Uchyl okienko w piwnicy

Zagwarantowanie dachowcom bezpiecznego schronienia we względnym cieple to jedna z najważniejszych metod na zapewnienie pomocy, która ochroni ich od deszczu, mrozu i zimna. Jeśli dodatkowo będziesz w stanie zadbać o pełną miseczkę z wodą – tym lepiej! Czysta woda nierzadko okazuje się większym problemem niż brak pożywienia.

Nie dokarmiaj kotów starymi resztkami

Niestety, w przeciwieństwie do domowych mruczków, wolnożyjące koty nie mają dostępu do szybkiej wizyty lekarskiej. O ile ich znakomity węch stanowi wystarczającą ochronę przed zepsutym pokarmem, wygłodniały kot będzie w stanie zjeść naprawdę niezdrowe resztki. Nie dokładaj więcej trosk kociemu brzuszkowi – przykładaj wagę do prawidłowego wyrzucania spożywczych śmieci. Pamiętaj również, że nawet „prawidłowe” dokarmianie może przyczynić się do zaburzenia łowieckiego instynktu dzikiego kota. Jeśli pragniesz pomóc im w trakcie zimy, będziesz musiał czynić to regularnie przez cały okres mrozów.

Zadbaj o swojego pupila

Jeśli posiadasz kota, z pewnością pragniesz zapewnić mu długie, zdrowe i bezpieczne życie. Zastanów się, kiedy ostatni raz wybrałeś się na okresową kontrolę weterynaryjną – o ile nie jest to z pewnością ulubiona podróż dla Twojego zwierzaka, pozwoli Ci ona jednoznacznie wyeliminować groźbę kociego kataru czy chorób zakaźnych. W przypadku, w którym wynik badań wiąże się z koniecznością zakupu specjalistycznych leków bądź operacji, postaw na pożyczkę od TAKTO Finanse. Wysokość długoterminowego zobowiązania może opiewać nawet na 12 000 złotych, a wybraną kwotę będziesz mógł rozłożyć na 40 dogodnych rat.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni