Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak obniżyć rachunki za mieszkanie?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 13.12.2019


Różne rachunki to spora część miesięcznych wydatków każdej rodziny i mieszkającej samotnie osoby. O ile opłaty za wynajem albo stały czynsz do wspólnoty trudno negocjować, tak na wysokość innych opłat mamy już wpływ. Dodatkowo, w dobie rosnących cen za energię i większej świadomości ekologicznej racjonalne użytkowanie prądu i wody zyskuje na znaczeniu. Dowiedź się jak zużywać mniej i płacić mniej.

Proste tricki na ograniczenie zużycia prądu


Powszechnym błędem jest pozostawienie w gniazdkach, w trybie czuwania, urządzeń elektrycznych, gdy ich nie używamy. Taki sprzęt generuje koszty nie tylko za dnia, ale również w ciągu nocy. Jeśli nie używamy naszego laptopa lub ładowarki, należy je odłączyć od prądu. Nawet niewielki pobór mocy to w skali roku już konkretny koszt, który musimy ponieść.
Istotna jest również kwestia oświetlenia. Warto nauczyć się korzystać z niego w sposób ekonomiczny – czyli zapalać je tam, gdzie przebywamy. Warto rozłożyć źródła światła w pomieszczeniach. Np. niższego, punktowego używać do czytania, a sufitowego, podczas rodzinnego spotkania przy stole. Warto wymienić żarówki na energooszczędne. Ten koszt, na początku może wydawać się znaczący, ale w skali roku przyniesie oszczędności. Warto pamiętać także, że najwięcej energii jest zużywanej podczas włączania oświetlenia. Starajmy się unikać wielokrotnego włączania i wyłączania światła w krótkim odstępie czasu.

 

Czy warto zainwestować w urządzenia energooszczędne?


Bez wątpienia decydując się na zakup takiego sprzętu, możemy w znacznym stopniu zmniejszyć zużycie prądu. Szczególnie ważna jest klasa energooszczędna naszej lodówki, gdyż właśnie to urządzenie pracuje bez ustanku. Zdarza się, że odpowiada ono za około 30% całego prądu zużywanego w domu. Najlepiej wybrać model klasy A++ i zdecydować się na lodówkę, której wielkość będzie dopasowana do naszych potrzeb. Jeśli mieszkamy sami i często jemy na mieście, może wystarczy nam najmniejszy model? Świadomie wybierzmy też swojego dostawcę energii. Warto porównać oferty dostępne na rynku i wybrać tę, która najbardziej odpowiada naszemu stylowi życia. Ciekawym rozwiązaniem jest wybranie taryfy nocnej i weekendowej. Dzięki niej możemy realnie zmniejszyć kwotę, którą wydajemy na rachunki na prąd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak zmniejszyć ilość zużywanej wody?


Chociaż kapiące krany mogą wydawać się niepozornym problemem, potrafią znacząco podnosić nasze opłaty za wodę. Raz na jakiś czas np. co pół roku należy sprawdzić stan uszczelek i w razie potrzeby je wymienić. Jeśli wykryjemy jakieś poważniejsze usterki w naszych kranach, konieczna może być pomoc hydraulika. Możemy także kupić perlatory czyli nakładki w formie sitka, które zakłada się na koniec prysznica lub kranu. Ich mechanizm napowietrza strumień, dzięki czemu ulega optycznemu powiększeniu przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości lejącej się wody. Warto także wymienić spłuczkę w toalecie na nowoczesny model zaprojektowany z myślą o ekologii. Ograniczy on ilość wody używanej podczas spłukiwania muszli.

 

Co jeszcze możemy zrobić, aby zredukować koszty?


Można spróbować też obniżyć rachunki za telewizję, Internet czy abonamenty za inne media. Warto regularnie sprawdzać dostępne na rynku oferty i nie wiązać się z dostawcami umowami na wiele lat. Dzięki temu, w przypadku znalezienia korzystniejszego abonamentu, możemy zmieć operatora.
Warto też przyjrzeć się ofertom pakietowym. Np. zamiast osobno płacić za abonamet telewizyjny, osobno za usługi typu vod i dostęp do aplikacji z muzyką - wybrać jedną łączoną ofertę np. u operatora telefonii komórkowej.
Kolejną istotną pozycją w budżecie są koszty ogrzewania. Aby je ograniczyć, niezbędna jest skuteczna termomodernizacja oraz zaizolowanie ścian i dachu. Równie ważny jest zakup dobrej jakości okien. To właśnie przez nie ucieka z domu od 25 do 40% ciepła. Chociaż zakup szczelnych okien zazwyczaj wiąże się ze sporym kosztem jednostkowym, jest to dobry pomysł i oszczędność w dłuższej perspektywie.
Czasem aby zaoszczędzić, trzeba najpierw… zainwestować. Montaż nowych okien, wymiana sprzętu na energooszczędny to spore wydatki. Jednak zmniejszenie kosztów będziemy odczuwać przez wiele lat. Warto więc skorzystać z pożyczki od TAKTO Finanse i przeprowadzić domowe modernizację. Pożyczkę uzyskasz szybko, bez zbędnych formalności nawet do 12 000 zł, a spłatę rozłożysz nawet na 40 wygodnych rat.
 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni