Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak przechowywać ubrania?

DOM Opublikowano: 12.01.2017

 Chcesz zaoszczędzić miejsce w szafie i szufladach lub mieć łatwy dostęp do swoich ciuchów? Gdy zorganizujesz swoją garderobę w odpowiedni sposób - łatwo osiągniesz te cele! Poznaj praktyczne sposoby na przechowywanie ubrań. Nie możesz pomieścić ubrań w garderobie i masz problemy ze znalezieniem ciuchów, które chcesz na siebie założyć? A może po prostu potrzebujesz wygospodarować miejsce na nowe rzeczy albo zamierzasz postawić na minimalistyczny wystrój w swoim domu? Poznaj sprytne tricki, dzięki którym uporządkujesz garderobę!

 

Od czerni do bieli

 

Wieszając ubrania w kolejności o najjaśniejszych do najciemniejszych zaoszczędzisz wiele czasu związanego z poszukiwaniem rzeczy, jakich potrzebujesz. Wystarczy, że raz ustalisz klucz kolorystyczny, według którego będziesz składać ubrania, a łatwo zachowasz porządek. Możesz także wieszać w szafie ciuchy ze względu na rodzaj, np. najpierw spodnie, potem spódnice i sukienki, a na koniec tuniki i bluzki. Innym znakomitym patentem jest umieszczenie w szafie wiszących, wykonanych z tkaniny półek, w których można poskładać np. wiele bluzek.

 

Organizacja szuflad

 

Jak zaoszczędzić miejsce w szufladzie z ubraniami? Poskładaj koszulki pionowo. Dzięki temu będą zajmować mniejszą powierzchnię, a Ty będziesz mieć łatwiejszy dostęp do Twoich rzeczy – każdą z nich wyjmiesz bez konieczności wyciągania jej spod innych ubrań. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie przegród, które podzielą przestrzeń szuflady na mniejsze segmenty. Takie przegródki szczególnie dobrze sprawdzają się do przechowywania bielizny. Możesz w nich także umieścić poskładane pionowo skarpetki oraz zrolowane grube rajstopy.

 

Buty, torebki, paski, biżuteria

 

Wieszaki nie służą tylko do wieszania ubrań! Możesz je wykorzystać np. do przechowywania szali. Bez problemu dostaniesz też specjalne wieszaki zaprojektowane z myślą o przechowywaniu butów, torebek czy biżuterii. Paski możesz trzymać w szufladach, we wspomnianych już przegródkach, podobnie jak apaszki czy okulary przeciwsłoneczne. Warto także zaopatrzyć się w pudełka, np. takie, w jakich będziesz trzymać ozdoby.

 

Sezonowy podział ubrań

 

Część ubrań jest używana przez większość roku, jednak niektóre z nich tylko w upalne albo w mroźne dni. Zimą możesz schować w głąb szafy letnie sukienki, krótkie spodenki, sandały czy słomkowe kapelusze, a latem – grube swetry, ciepłe kurtki i płaszcze, botki, a także szaliki, czapki i rękawiczki. Jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu miejsca – spakuj sezonowe ubrania do worków próżniowych. Pod ręką zostawiaj rzeczy, których najczęściej używasz, np. najbardziej uniwersalne czy ulubione ubrania. Jeśli niektóre ubrania nosisz tylko w domu, a niektóre poza nim – przechowuj je osobno.

 

Coroczny przegląd garderoby

 

Minimum raz w roku sprawdź, w jakim stanie są Twoje ubrania. Podziel je na te, które zostawisz, na te które oddasz i na te, które wyrzucisz. Sprawdzaj, czy ciuchy można naprawić. Zanim dokonasz zakupu, zastanów się, jak długo będziesz nosić daną rzecz, czy pozostanie modna za kilka lat, czy jest dobrej jakości i czy pasuje do Twojego stylu.

 

Marzysz o przestronnej, dostosowanej do Twoich potrzeb garderobie? >>> Uzyskaj środki od TAKTO Finanse!

 

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni