Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak przygotować świąteczny budżet?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 14.12.2016

 Czy już wiesz, ile wydasz na święta? Postaraj się oszacować, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na organizację Gwiazdki. Jak to zrobić? TAKTO Finanse poradzi Ci jak przygotować świąteczny budżet, wystarczy że przeczytasz artykuł.

Wydatki świąteczne zaczynają się wcześniej niż myślisz. Świąteczny nastrój, który jest podkreślany praktycznie w każdym miejscu, łatwo się udziela, a pod jego wpływem kupujemy przedmioty, które niekoniecznie są potrzebne. Doskonałym rozwiązaniem na wyjście z tej sytuacji jest stworzenie świątecznego budżetu.

 

Budżet jedno- lub wieloosobowy

 

Przeanalizuj swoją sytuację. Czy budżet świąteczny ma uwzględniać tylko Twoje wydatki czy wydatki całej rodziny? Jeśli żyjesz samotnie, ale spędzasz święta u rodziny to prawdopodobnie poniesiesz część kosztów przygotowań. Wypisz kategorie wydatków i postaraj się określić, w jakim przedziale cenowym chcesz się zmieścić.

 

Świąteczna żywność

 

W wielu rodzinach jedzenie po świętach się marnuje, ponieważ przygotowywanych jest więcej dań można zjeść. Postaraj sobie przypomnieć, jakie były Twoje wydatki na żywność w okresie świątecznym w ostatnich latach i zastanów się, w jaki sposób możesz zmniejszyć wydatki, nie rezygnując z uroczystego charakteru Bożego Narodzenia. Warto przejrzeć gazetki reklamowe sklepów i kupić produkty tam, gdzie są oferowane w najbardziej atrakcyjnych cenach.

 

Prezenty dla bliskich

 

Ukochane osoby chciałoby się obsypać złotem… ale nie mamy takiej możliwości. Pomyśl, ile jesteś w stanie przeznaczyć na prezenty dla Twoich bliskich i staraj się trzymać ustaleń. Zobacz, czy tych samych rzeczy gdzieś nie możesz kupić taniej, zawsze warto poświęcić trochę czasu na wybór idealnego prezentu.

 

Dekoracje świąteczne

 

Wspaniale ozdobiony dom, w którym czuć świąteczny nastrój – któż o tym nie marzy? Ale nie musisz wydawać na dekoracje fortuny. Zrób przegląd tych, które już posiadasz. Być może o części pięknych ozdób po prostu zapomniałeś/zapomniałaś. Dopiero wtedy pomyśl, czy chcesz dokupić jakieś drobiazgi. Wiele z nich możesz też wykonać samodzielnie.

 

Sprzęty i naczynia

 

Nowy stół, nowy mikser, patelnia – to tylko niektóre z potencjalnych wydatków w okresie przedświątecznym. Może się także okazać, że komplet zastawy stołowej jest za mały i trzeba będzie kupić nowy. Ustal, czego dokładnie potrzebujesz, żeby uniknąć przykrych niespodzianek.

 

Ubrania i akcesoria

 

Nowa sukienka, garnitur, buty na Wigilię – co prawda będziemy ich używać także na inne okazje, ale wliczmy je do budżetu świątecznego.

 

Chcesz wspomóc swój świąteczny budżet dodatkowymi środkami? >>> Skontaktuj się z TAKTO Finanse i przekonaj się, co możemy dla Ciebie zrobić!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni