Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak spłacać i spłacić pożyczkę

DOM OSZCZĘDZANIE POŻYCZKI Opublikowano: 26.01.2016

terminowa spłata rat pożyczki pozytywnie wpłynie na Twoją przyszłą zdolność kredytową i uchroni przed niepotrzebnymi dodatkowymi kosztami.

Jest! Przyznali Ci! Masz swoją nową gotówkę, która powoli Ci zaspokoić potrzeby i zrealizować wszelkie plany. Cieszymy się razem z Tobą i życzymy owocnego korzystania :)

 

Pamiętaj jednak, że teraz przed Wami (Tobą i Twoją pożyczką) jest w miarę długi (przynajmniej kilkumiesięczny) związek. A jak to w każdym związku bywa, naprawdę warto postarać się, aby był szczęśliwy i udany. Dzięki temu potem będziesz miał co wspominać i kto wie, może skusisz się ponownie i zostaniesz przyjęty?

 

A w tym przypadku warto podwójnie, ponieważ terminowa spłata rat pożyczki pozytywnie wpłynie na Twoją przyszłą zdolność kredytową i uchroni przed niepotrzebnymi dodatkowymi kosztami.

Dobrze to przemyśl

Przed podpisaniem umowy kredytowej zastanów się dobrze, czy kwota miesięcznej raty nie nadwyręży zbyt mocno Twojego budżetu. Jeśli masz wątpliwości, to poproś doradcę o jej zmniejszenie. Pewnie będziesz spłacał pożyczkę trochę dłużej, ale za to spokojniej i nie odmawiając sobie wszystkich przyjemności.

Płać od razu po wypłacie

Pieniądze się Ciebie „nie trzymają?” Wydaje Ci się, że nie wydajesz dużo, ale za każdym razem, kiedy sięgasz do portfela lub patrzysz na konto to jesteś przerażony? Nie pozwól, aby kwota przeznaczona na ratę się „rozeszła”. Wpłacaj ją od razu, jak tylko otrzymasz swoje miesięczne wynagrodzenie. Dzięki temu Twoja „chęć wydawania” nie odnotuje tej kwoty i nie będziesz czuł pokusy.

Ustaw zlecenie stałe

Żyjesz w ciągłym biegu lub jesteś zapominalski? Jeśli już teraz masz problem z terminami, to nie dokładaj sobie stresów związanych ze spłatą pożyczki. Skorzystaj z funkcji zlecenia stałego na swoim koncie bankowym i ustaw datę cyklicznego przelewu o wysokości raty. Dla pewności wybierz datę o kilka dni wcześniejszą niż ta podana w harmonogramie spłaty pożyczki, uwzględniając wypadające po drodze weekendy i święta. I dzięki temu Ty masz wolną głowę, a ten kto Ci pożyczył pieniądze na czas.

Planuj wydatki

Nie żyj z dnia na dzień. Zastanów się, co się będzie działo w Twoim życiu w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Czy czekają Cię jakieś większe wydatki? Wakacje? Impreza rodzinna? 10-ta rocznica ślubu? Wiemy, że wszystkiego nie da się w życiu zaplanować, ale jeśli pomyślisz wcześniej o takich wydarzeniach, to będziesz mógł się do nich przygotować także finansowo, np. spłacić w czerwcu 2 raty pożyczki, aby w lipcu mieć kilka dodatkowych groszy do wydania na planowanym od dawna urlopie z dziećmi.

Bądz dokładny

Nie przelewaj kwoty raty „na oko”. Sprawdź dokładnie w harmonogramie, ile ona wynosi i dokładnie taką kwotę zawsze spłacaj. Jeśli dostaniesz korespondencję związaną z pożyczką to zawsze uważnie ją przeczytaj, bo może to być np. zmiana wysokości raty lub harmonogramu spłat. Często bywa też tak, że ostatnia rata nieco różni się od poprzednich. Zwróć na to uwagę, kiedy zbliża się koniec Twojego „związku”. To pozwoli Ci nie pozostawić za sobą nawet drobnych zaległości, które długo niespłacone także mogą narobić Ci problemów.

 

I nie ma martw się, oddawanie może być tak samo łatwe i przyjemne jak pożyczanie. Przecież każda spłacona rata to mniejszy dług :)

 

Jesteś dobrze przygotowany do pożyczania? >>> Sprawdź się w TAKTO Finanse!Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni