Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak uniknąć spirali długów?

POŻYCZKI Opublikowano: 28.04.2017

Dowiedź się jak pożyczać by nie wpaść w spiralę długów.Każdy może w nią wpaść. Spirala długów to stan, w którym mamy więcej długów niż jesteśmy w stanie spłacić. Jak pożyczać, by uniknąć takiej sytuacji? Posłuchaj naszych porad.

 

Przemyśl swoją decyzję

 

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę – realnie oceń swoje możliwości finansowe. Określ swój budżet, to ile zarabiasz, a ile wydajesz. Wybierz optymalny dla Ciebie termin spłaty pożyczki, by zrobić to w terminie. Weź również pod uwagę, że może się wydarzyć coś niespodziewanego i będziesz musiał(a) np. kupić nową pralkę czy lodówkę albo wydać pieniądze na naprawę samochodu.

 

Pożyczaj na dany cel

 

Potrzebujesz pieniędzy? Pomyśl, jaka kwota jest Ci potrzebna, by zrealizować Twoje plany czy marzenia. Nie pożyczaj więcej niż jest to konieczne. Gdy spłacisz jedną pożyczkę – zawsze możesz zaciągnąć kolejną na inny cel. Nie pożyczaj pieniędzy tylko po to, by spłacić inną należność. Jeśli nie jesteś w stanie zapłacić raty w terminie – skontaktuj się z pożyczkobiorcą, który zaproponuje Ci, co możesz zrobić w tej sytuacji.

 

Kontroluj stan swoich finansów

 

Gdy pensja wpłynie na Twoje konto, od razu ureguluj czynsz i rachunki za mieszkanie, a także spłać pożyczkę. Resztę pieniędzy rozdysponuj według własnego uznania. W miarę możliwości postaraj się każdego miesiąca zaoszczędzić pewną kwotę, by mieć pieniądze, które wydasz w razie nieprzewidzianych wydarzeń.  

 

Ogranicz wydatki

 

Ograniczenie wydatków wcale nie musi wiązać się z obniżeniem standardu życia. Często wiele rzeczy możesz kupić taniej, wystarczy że porównasz ceny. Przyjrzyj się swoim wydatkom i pomyśl, które z nich jesteś w stanie zmniejszyć. Ustal kwotę, jaką możesz dziennie wydać, np. gdy idziesz do restauracji czy na imprezę. Postaraj się znaleźć najkorzystniejsze oferty. Prawdopodobnie lepsza umowa z telewizją kablową czy bardziej atrakcyjny cenowo abonament telefoniczny są w zasięgu Twojej ręki.

 

Zwiększ dochody

 

Jeśli masz trudności ze spłatą należności – postaraj się zwiększyć swoje dochody. Zawsze możesz spróbować poprosić szefa o podwyżkę, wykazując jak Twoje działania przyczyniają się do rozwoju firmy. Możesz także spytać o możliwość pracy po godzinach albo poszukać innej, lepiej płatnej pracy. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie dodatkowego źródła dochodów. Warto poszukać pracy w Twoim zawodzie jako freelancer.

 

 

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? >>> Pożycz je w TAKTO Finanse i popraw swoją sytuację finansową!

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni