Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak zaskoczyć najbliższych przy świątecznym stole?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 24.12.2019


W święta najważniejsze nie są wcale prezenty ani śnieg. Najważniejszą rzeczą w Boże Narodzenie jest bliskość rodziny albo przyjaciół, wspólnie spędzony czas, zasilenie „wewnętrznych” baterii domowym ciepłem i tworzenie wspomnień, które będziemy nosić w sercu przez wiele lat. Co zrobić, by w tym roku święta naprawdę były niezapomniane dla wszystkich?

 

Mniej znaczy więcej


Zamiast tracić długie godziny na długie porządki, zakupy i gotowanie dwunastu dań - zastanów się co naprawdę lubisz w świętach i… czego nie lubisz. Jeśli rok temu nie było chętnych na zjedzenie kutii albo klusek z makiem – może warto w tym roku z nich zrezygnować? Wybierz tylko te dania, które naprawdę smakują Tobie i osobom, z którymi spędzasz świąteczny czas. Ugotuj mniej, żeby nic się nie zmarnowało i żeby nie trzeba było dojadać bigosu przez kolejne dwa miesiące.
Posprzątane, udekorowane światełkami i choinką mieszkanie podkreśli wyjątkowość tych bożonarodzeniowych chwil. Ale raczej nikt nie będzie sprawdzać porządku w pawlaczu, a dobry nastrój gości nie będzie uzależniony od równo ułożonych sztućców. Wykreśl z listy wszystkie wielkie, pracochłonne prace. Zamiast tego weź do ręki pomarańczę i ozdób ja goździkami. Ustaw przygotowane dekoracje w misce na stole, a zapach wprowadzi dodatkową uroczystą atmosferę.
Zaoszczędzony na gotowaniu i sprzątaniu czas przeznacz na przygotowanie niespodzianki dla bliskich. Może odkurzysz stare albumy ze zdjęciami i po kolacji powspominacie stare czasy?
A może wydrukujesz z Internetu najpopularniejsze kolędy i wspólnie zaśpiewacie przy stole? Jeśli Twoja lubi gry planszowe możesz zorganizować kilka ulubionych gier – masz jeszcze chwilę, by coś kupić, wypożyczyć, a może nawet odnaleźć w piwnicy albo składziku?

 

 

 

Podaruj wspomnienia, a nie prezenty


Wielu z nas, szczególnie tych najmłodszych z utęsknieniem czeka na pierwszą gwiazdkę i to nie tylko ze względu na uroczysty posiłek. Dzieci na pewno ucieszą się z prezentów – starsi poza kolejną parą skarpet z pewnością docenią różne przeżycia. Bilety na koncert ulubionej gwiazdy, masaż w SPA czy kupon na jazdę na gokartach.
Dużo więcej radości niż kupny upominek może sprawić ten, przygotowany przez Ciebie. Wspólne wyjście z babcią do kina może jej dać więcej frajdy niż krem czy książka. Możesz nawet odwrócić cały prezentowy system i zamiast dać prezent… wziąć prezent. Brzmi dziwnie? Już spieszymy wyjaśnić. Zwykle nie mamy czasu dla naszych mam, dziadków, czy wujków – a oni są spragnieni kontaktu z nami. Jeśli Twoja ciocia robi na drutach – zapytaj czy w ramach prezentu dla Ciebie może Cię tego nauczyć. A może Twój tato świetnie majsterkuje? Wspólne zrobienie karmnika dla Twoich dzieci może mu sprawić wiele radości.
Z rodzinnych prezentów może Wam się spodobać wspólna sesja fotograficzna – możesz do niej przygotować gadżety nie tylko w klimacie świąt. Np. sesja stylizowana na lata 80-te, albo w tylu glamour będą piękną pamiątką na lata.

Wiele prezentów, które na długo zapadną w pamięć możesz przygotować praktycznie bez kosztów. Ale jeśli marzysz by obdarować bliskich bardziej materialnie – nic straconego. Ufundowanie biletu na święta dawno nie widzianemu kuzynowi, który wyjechał zagranicę i jeszcze jest na dorobku – to też piękny gest. Na pewno doceni go nie tylko obdarowany.

Jeśli potrzebujesz świątecznego zastrzyku gotówki – skorzystaj z pewnej i sprawdzonej firmy. W TAKTO Finanse możesz pożyczyć nawet 25 000 zł i rozłożyć je na 40 wygodnych rat. Informację o przyznaniu pożyczki otrzymasz w ciągu kilkudziesięciu minut. Zdążysz jeszcze zrobić wymyśloną niespodziankę swoim bliskim. Niech te święta będą niezapomniane!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni