Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak zorganizować imprezę i nie wydać zbyt wiele?

DOM ROZRYWKA Opublikowano: 07.03.2017

Lubisz zapraszać do domu przyjaciół i zapewniać im świetną rozrywkę? Jeśli imprezy to Twój żywioł to musisz liczyć się z poniesieniem kosztów. Jednak istnieje możliwość, by na organizację domówek wydać mniej. Poznaj nasze sposoby na udaną imprezę w Twoim budżecie!Lubisz imprezy, ale trudno Ci wygospodarować pieniądze na ich organizację? Zamiast rezygnować ze spędzania czasu w swój ulubiony sposób, zapoznaj się z naszymi wskazówkami i zorganizuj przyjęcie, które sprawi Ci wiele radości i na długo pozostanie w pamięci Twoich znajomych!

 

Stroje i dekoracje

 

Jeśli organizujesz zwyczajną imprezę w domu to nie musisz przeznaczać pieniędzy na zakup nowych ubrań. W przypadku, gdy  impreza ma charakter „stylizowany” np. w klimacie lat 60. lub z okazji Halloween czy karnawału – możesz niedrogo kupić potrzebne ciuchy np. w second handach albo w niektórych sklepach internetowych. Jest bardzo prawdopodobne, że do stworzenia ciekawej imprezowej kreacji będziesz mógł/mogła wykorzystać niektóre swoje ubrania albo przerobić ciuchy, których już długo nie używasz. Do udekorowania domu możesz użyć prostych kolorowych akcesoriów, np. barwnych baloników i confetti.

 

Jedzenie i napoje

 

To zazwyczaj największy wydatek podczas domowych imprez, ale bardzo łatwo zmniejszysz koszty. Zamiast zamawiać catering – przygotuj posiłki samodzielnie. W ten sposób zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

 

Chcesz zaserwować gościom pizzę, ale nie masz czasu albo nie umiesz przygotować ciasta na nią? Wiele piekarni oferuje gotowe spody na pizzę, które wystarczy zapiec w piekarniku, na wierzchu położyć różne dodatki i pizza jest gotowa. Warto przygotować 2-3 różne pizze, by goście mieli wybór. Najlepiej upiec wcześniej i szybko podgrzać w piekarniku podczas imprezy.

 

Bardzo dobrym imprezowym przysmakiem są słodkie lub wytrawne szaszłyki. Możesz je przygotować z owoców, świeżych i marynowanych warzyw, twardych serów. Innym dobrym pomysłem na przekąski są kanapeczki stworzone z plasterków bagietki lub zwykłej bułki krojonej w poprzek z kilkoma różnymi składnikami na wierzchu.

 

Możesz także kupić kilka dużych pojemników z lodami i przygotować fantazyjne desery lodowe z owocami, kolorową posypką oraz z bitą śmietaną. Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie takich deserów albo miejsca na ich przechowywanie to wystarczy, że kupisz rożki z wafli i będziesz częstować gości gałkowanymi lodami.

 

Jeśli chodzi o napoje to masz duże pole do oszczędności. Możesz przygotować domową lemoniadę, kupić soki własnych marek supermarketów, wodę mineralną oraz tańsze alkohole (np. piwa).

 

Zaangażuj w organizację imprezy znajomych. Zamiast poprosić, by „przynieśli coś do jedzenia”, powiedz im konkretnie, co powinni zabrać. Warto, by kilka osób zrobiło proste sałatki. Jeśli wśród Twoich znajomych znajdują się Fani wypieków, możesz ich poprosić np. o przygotowanie prostych ciasteczek dla gości.

 

Rozrywka 

 

Chcesz zapewnić zaproszonym gościom naprawdę ciekawą rozrywkę? Na ten cel także nie musisz wydawać wielu pieniędzy. Zamiast wynajmować fotobudkę, zorganizuj sesję w podobnym klimacie. Kup kilka kolorowych peruk, duże plastikowe okulary oraz akcesoria na patykach do zdjęć i z przyjaciółmi zróbcie sobie imprezowe zdjęcia. Możesz także wykonać ramkę z kartonu, która będzie udawała ramę obrazu i ustawić się ze znajomymi w jej środku. Innymi ciekawymi pomysłami na rozrywkę podczas imprezy są konkurs karaoke oraz zabawne gry towarzyskie.

 

Planujesz stworzyć imprezę, która zrobi ogromne wrażenie na Twoich znajomych? >>> Pieniądze na ten cel pożyczysz od TAKTO Finanse!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni