Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jeden garnitur, wiele okazji – jak skomponować zestaw uniwersalny?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 12.06.2019

Czerwiec to miesiąc, w którym garnitur może okazać się szczególnie użyteczny dla mężczyzny w każdym wieku. Uczniowie świętują wówczas zakończenie roku szkolnego, studenci przygotowują się do letniej sesji egzaminacyjnej, zaczyna się również sezon ślubny. Właśnie dlatego elegancki garnitur to absolutny must have męskiej garderoby.

Po pierwsze – nie przepłacić

Wielu Polaków kultywuje przekonanie, że jeśli garnitur nie jest wymagany stosownym, zawodowym dress codem i ubierają go zaledwie kilka razy w roku, nie musi on być zgodny z najnowszymi trendami. O ile podejście ta

 

kie nie jest pozbawione logiki, zdecydowanie warto pozbyć się kilkunastoletnich, niemodnych garniturów, stawiając na sprawdzone, ponadczasowe fasony i wzory.

 

 

Aby skomponować zestaw, który będzie stosowny na każdą sytuację, wcale nie musisz decydować się na zakup trzech różnych garniturów. Postaw na nieprzemijalną klasykę w postaci jednorzędowego garnituru w kolorze

 

granatowym. W zależności od kształtu sylwetki, dobrym wyborem może okazać się zarówno krój regular (o prostych rękawkach i nogawkach, bez wcięć w talii), jak i fit (dopasowany do sylwetki m.in. poprzez taliowanie).

 

 

 

 

 

 

Nie szata zdobi człowieka (lecz dodatki) – jak dobrać koszulę i buty?

Powagę garnituru określa nie tylko kolor oraz materiał, z którego został wykonany. Za ogólny wydźwięk wybranej stylizacji odpowiadają przede wszystkim dodatki. Właściwe akcesoria potrafią błyskawicznie przeistoczyć nieformalną kreację w ślubny garnitur. O ile krawat, muszka, poszetka czy spinki do koszuli są dodatkami opcjonalnymi, żadna stylizacja nie obejdzie się bez właściwie dopasowanych butów i koszuli. Warto rozważyć również zakup kamizelki – pomimo faktu, iż powoli odchodzi się od tego (niegdyś obowiązkowego) elementu garnituru, doskonale sprawdza się on np. podczas ślubu.

Buty

Wybierając buty do garnituru, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich kolor, kształt oraz materiał. Za najbardziej formalny kolor obuwia uznaje się czarny (zwłaszcza w połączeniu z fasonem Oksford). Pozostałe barwy można jednak z powodzeniem wykorzystywać w stylizacjach codziennych (popularniejszy jest wówczas krój Derby). Przeznaczenie buta określa również liczba zdobień nosków – obuwie formalne nie posiada ich wcale.

Koszula

Najprostsza zasada odnośnie doboru koszuli głosi, że im bardziej koszula kontrastuje z marynarką, tym kreacja jest bardziej elegancka (wówczas polecany jest kolor biały). W przypadku mniej uroczystych okazji, można zdecydować się na koszulę w delikatne wzory. Należy również zwrócić uwagę na detale, takie jak sposób zapięcia mankietów, rodzaj kołnierza i obecność kieszeni na piersi.

Kamizelka

Kamizelka to dodatek, który obecnie zakłada się zwykle w przypadku najbardziej eleganckich kreacji. Co ciekawe, wcale nie musi ona stanowić elementu trzyczęściowego garnituru – stosowanym często rozwiązaniem jest wybór kamizelek jaśniejszych niż garnitur. W przypadku granatowego kompletu, dobrym wyborem będzie kamizelka szara, beżowa lub jasnobrązowa.

Jak dobrać pomniejsze dodatki?

Jeśli elegancja odgrywa pierwszorzędne znaczenie, warto postawić na ciemne i stonowane akcesoria  o matowym wykończeniu. Zarówno muszka, jak i krawat powinny pozostawać w kontraście do koszuli, jednocześnie nie wyróżniając się zanadto na tle garnituru. W odwrotny sposób powinno się dobrać poszetkę – za najbardziej elegancką uznaje się gładką i białą. Egzemplarze wzorzyste traktowane są jako mniej formalne.

 

Prezentowane powyżej rozwiązania pomogą Ci zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, którą musiałbyś przeznaczyć na kilka modnych garniturów na różne okazje. Mimo to zakup pełnego, klasycznego garnituru wciąż może pochłonąć sporo gotówki. Nie zwlekaj – już dziś złóż wniosek o szybką pożyczkę, dzięki której wymarzony garnitur będzie w zasięgu ręki! Pieniądze od TAKTO Finanse możesz rozłożyć na dogodne raty, spłacane w oparciu o proste, przejrzyste warunki.

 

Potrzebujesz pieniędzy na nowy garnitur? >>> Skontaktuj się z TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni