Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jestem w KRD – gdzie dostanę pożyczkę?

POŻYCZKI Opublikowano: 26.05.2020

Jednym ze skutków wpadnięcia w spiralę długów i zaległości w podjętych zobowiązaniach jest wpis do Krajowego Rejestru Długów. Adnotacja tego typu stanowi niebagatelną przeszkodę w wielu czynnościach finansowych, takich jak podjęcie kredytu hipotecznego czy zakupów na raty. Czy obecność w rejestrze przeszkadza w zaciąganiu pożyczki pozabankowej?

Jestem w KRD – gdzie dostanę pożyczkę bez weryfikacji?

Pozabankowe przedsiębiorstwa finansowe nieczęsto decydują się na udzielanie pożyczek osobom o nieuregulowanej historii kredytowej. Umowa tego rodzaju obarczona jest znacznym ryzykiem dla obu potencjalnych stron. Pożyczkobiorca ryzykuje zdobyciem kolejnego negatywnego wpisu w historię kredytową, a firma pożyczkowa naraża się na straty związane z brakiem płynności finansowej kontrahenta.

Czy powyższy impas oznacza, że osoby z wpisami do rejestru dłużników nie mają szansy na pożyczkę w firmach finansowych? Na szczęście nie, chociaż ich pole do manewru należy uznać za mocno ograniczone. Wśród dostępnych możliwości finansowania warto rozważyć poniższe opcje.

Pożyczka pod zastaw

W sytuacji, w której negatywne adnotacje w historii kredytowej uniemożliwiają nam swobodne przeglądanie dostępnych ofert, jednym z możliwych rozwiązań jest pożyczka pod zastaw samochodu czy nieruchomości.

Oczywiście, taka możliwość jest ściśle powiązana z charakterem zadłużenia. Jeśli wskutek nieuregulowanych zobowiązań poprzedni wierzyciel zyskał prawo do przejęcia danej własności, dłużnik nie będzie mógł zastawić jej w kolejnej pożyczce. W sytuacjach tego typu kluczową rolę odgrywa wysokość długu i rezultat ewentualnego postępowania sądowego.

 

 

 

 

Pożyczka pod weksel

Najważniejszym aspektem, który odróżnia pożyczkę pod weksel od umowy z pozabankowym przedsiębiorstwem finansowym, jest charakter powstałego zobowiązania. Pożyczka pod weksel to umowa dwóch osób prywatnych. Szczegóły tego typu umów leżą wyłącznie w gestii zainteresowanych stron – jeśli pożyczkodawca nie obawia się o kondycję finansową potencjalnego dłużnika, może udzielić mu pożyczki na indywidualnych warunkach.

Należy jednak mieć na uwadze, że prywatna pożyczka pod weksel w dalszym ciągu musi spełniać wymogi polskiego prawa. Dotyczy to przede wszystkim spisania jej w formie pisemnej z uwzględnieniem wszystkich wymaganych informacji osobistych.

Zagadnieniu pożyczek pod weksel poświęciliśmy na naszym blogu osobny artykuł, w którym przybliżyliśmy zasady jej działania.

Jesteś w KRD? Przedstaw swoją sprawę indywidualnie

O ile lwia część pożyczkodawców weryfikuje wiarygodność potencjalnych Klientów w ogólnodostępnych bazach informacji gospodarczych, nieuregulowane należności nie muszą definitywnie przekreślać Twoich szans na otrzymanie pożyczki.

Skontaktuj się z doradcami TAKTO Finanse i dowiedz się, jak nasi doradcy finansowi wyceniają Twoją zdolność kredytową. Wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i oczekuj na informację zwrotną. Nasi specjaliści są dostępni zarówno on-line, jak i pod telefonem i chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni