Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jestem w KRD – gdzie dostanę pożyczkę?

POŻYCZKI Opublikowano: 26.05.2020

Jednym ze skutków wpadnięcia w spiralę długów i zaległości w podjętych zobowiązaniach jest wpis do Krajowego Rejestru Długów. Adnotacja tego typu stanowi niebagatelną przeszkodę w wielu czynnościach finansowych, takich jak podjęcie kredytu hipotecznego czy zakupów na raty. Czy obecność w rejestrze przeszkadza w zaciąganiu pożyczki pozabankowej?

Jestem w KRD – gdzie dostanę pożyczkę bez weryfikacji?

Pozabankowe przedsiębiorstwa finansowe nieczęsto decydują się na udzielanie pożyczek osobom o nieuregulowanej historii kredytowej. Umowa tego rodzaju obarczona jest znacznym ryzykiem dla obu potencjalnych stron. Pożyczkobiorca ryzykuje zdobyciem kolejnego negatywnego wpisu w historię kredytową, a firma pożyczkowa naraża się na straty związane z brakiem płynności finansowej kontrahenta.

Czy powyższy impas oznacza, że osoby z wpisami do rejestru dłużników nie mają szansy na pożyczkę w firmach finansowych? Na szczęście nie, chociaż ich pole do manewru należy uznać za mocno ograniczone. Wśród dostępnych możliwości finansowania warto rozważyć poniższe opcje.

Pożyczka pod zastaw

W sytuacji, w której negatywne adnotacje w historii kredytowej uniemożliwiają nam swobodne przeglądanie dostępnych ofert, jednym z możliwych rozwiązań jest pożyczka pod zastaw samochodu czy nieruchomości.

Oczywiście, taka możliwość jest ściśle powiązana z charakterem zadłużenia. Jeśli wskutek nieuregulowanych zobowiązań poprzedni wierzyciel zyskał prawo do przejęcia danej własności, dłużnik nie będzie mógł zastawić jej w kolejnej pożyczce. W sytuacjach tego typu kluczową rolę odgrywa wysokość długu i rezultat ewentualnego postępowania sądowego.

 

Jestem w KRD – gdzie dostanę pożyczkę?

 

 

 

Pożyczka pod weksel

Najważniejszym aspektem, który odróżnia pożyczkę pod weksel od umowy z pozabankowym przedsiębiorstwem finansowym, jest charakter powstałego zobowiązania. Pożyczka pod weksel to umowa dwóch osób prywatnych. Szczegóły tego typu umów leżą wyłącznie w gestii zainteresowanych stron – jeśli pożyczkodawca nie obawia się o kondycję finansową potencjalnego dłużnika, może udzielić mu pożyczki na indywidualnych warunkach.

Należy jednak mieć na uwadze, że prywatna pożyczka pod weksel w dalszym ciągu musi spełniać wymogi polskiego prawa. Dotyczy to przede wszystkim spisania jej w formie pisemnej z uwzględnieniem wszystkich wymaganych informacji osobistych.

Zagadnieniu pożyczek pod weksel poświęciliśmy na naszym blogu osobny artykuł, w którym przybliżyliśmy zasady jej działania.

Jesteś w KRD? Przedstaw swoją sprawę indywidualnie

O ile lwia część pożyczkodawców weryfikuje wiarygodność potencjalnych Klientów w ogólnodostępnych bazach informacji gospodarczych, nieuregulowane należności nie muszą definitywnie przekreślać Twoich szans na otrzymanie pożyczki.

Skontaktuj się z doradcami TAKTO Finanse i dowiedz się, jak nasi doradcy finansowi wyceniają Twoją zdolność kredytową. Wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i oczekuj na informację zwrotną. Nasi specjaliści są dostępni zarówno on-line, jak i pod telefonem i chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim