Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Kantor internetowy - warto korzystać?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 29.11.2017

Kantor internetowy - warto korzystać?Starasz się nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, nie przepłacać za towary i usługi. A czy spłacając kolejną ratę kredytu walutowego za mieszkanie, kiedykolwiek brałeś pod uwagę możliwość zakupu waluty w kantorze internetowym? Może warto rozważyć taką opcję, bo choć na pierwszy rzut oka różnica w cenie jest niewielka, może się okazać, że zaoszczędzić można całkiem sporo.

 

Jeśli walutę wymieniasz tylko przy okazji zagranicznych wakacji, korzyści z wymiany pieniędzy w e-kantorze za bardzo nie odczujesz. Co innego, jeśli masz kredyt na dom lub mieszkanie w walucie obcej. Wówczas może się okazać, że zaoszczędzisz niemało nawet przy spłacie tylko jednej raty. A co dopiero w ciągu roku czy też całego okresu kredytowania.

Różnica pomiędzy ceną sprzedaży, a ceną kupna danej waluty to spread walutowy. Na nim zarabiają banki i kantory przy wymianie walut.

 

Kupując walutę obcą w kantorze internetowym właśnie na spreadzie możesz zaoszczędzić, ponieważ jest od dużo niższy niż ten naliczany przez banki, a niektóre kantory internetowe w ogóle go nie pobierają. Może się za to zdarzyć, że naliczają prowizję, ale i tak wciąż Ci się opłaca skorzystać z wymiany walut online.

 

Przykład:

Rata Twojego kredytu wynosi 500 CHF. Możesz spłacić ją w złotówkach – wówczas robisz przelew ze swojego konta w PLN, a bank przelicza je po swoim kursie (naliczając spread np. w wysokości 8%).

 

Możesz także dokonać wpłaty we frankach (odkąd w życie weszła tzw. ustawa antyspreadowa, masz możliwość spłacania rat w walucie kredytu). Jeśli kupisz walutę w kantorze internetowym, zaoszczędzisz kilka groszy na każdym franku – czyli przy 500 CHF może to być na przykład 20 zł. Mało? 20 zł co miesiąc, to 240 zł w ciągu roku. Pomyśl, ile zatem możesz zaoszczędzić przez cały okres spłacania kredytu – na przykład 20 lub 30 lat. To już są nie setki, a tysiące złotych.

Jak to zrobić?

Wymiana waluty w kantorze internetowym nie jest skomplikowana, więc nie masz żadnej wymówki, by wciąż nie korzystać z takiego rozwiązania. Zrobisz to w kilku prostych krokach:

  • Zakładasz w kantorze internetowym konto – bezpłatnie.
  • Na to konto przelewasz kwotę, którą chcesz przewalutować.
  • W wybranym przez siebie momencie zlecasz wymianę określonej sumy na przykład na franki szwajcarskie.
  • Zlecasz wypłatę środków (już w obcej walucie) na swoje konto walutowe w banku, w którym masz kredyt (jeśli nie masz takiego konta, zostanie ono utworzone po podpisaniu odpowiedniego aneksu do umowy kredytu – o szczegóły zapytaj w swoim banku – pamiętaj, że odkąd weszła w życie ustawa antyspreadowa, podpisanie takiego aneksu, otwarcie i prowadzenie rachunku walutowego nie jest związane z jakimikolwiek opłatami).

 

Proste. A jeśli wciąż masz obawy związane wymianą walut online, przed zakupem wygoogluj opinie o wybranym przez Ciebie e-kantorze lub zapytaj wśród znajomych. Może się okaże, że nie Ty jeden chcesz zaoszczędzić większe pieniądze.

 

Już wiesz, że warto wymieniać walutę przez internet. A zakupy online – czy to się opłaca? Sprawdź >

Zabrakło na spłatę kredytu? Skontaktuj się z doradcą TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni