Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Kolory segregacji śmieci, czyli jak wyrobić sobie ekologiczne nawyki

DOM Opublikowano: 15.07.2021

Czy wiesz, że 65 proc. śmieci trafia do sortowni w postaci zmieszanej? Dzięki właściwej segregacji nie tylko troszczymy się o przyszłość naszej planety, ale również możemy uniknąć kar za złe podział wytwarzanych odpadów. Chcesz wprowadzić małe ekologiczne zmiany w codzienny życiu? Sprawdź, jakie są kolory segregacji śmieci i jak TAKTO Finanse przyczynia się do ochrony środowiska.

 

Segregacja śmiecikolory Twoim drogowskazem

Każda osoba produkuje średnio aż 300 kilogramów odpadów rocznie. To ogromna ilość zasilająca wysypiska śmieci na całym świecie. Żeby przynajmniej częściowo zredukować szkody wywołane nadprodukcją, warto zatroszczyć się o prawidłową segregację. Sprzyja ona bowiem recyklingowi, czyli ponownemu wykorzystaniu zużytych surowców.

 O 2017 roku w Polsce obowiązuje Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO), który zakłada gromadzenie i selekcję odpadów wtórnych, a także tych, które nie nadają się do ponownego obiegu. Ujednolicone oznaczenia kubłów mają pomóc w segregacji śmieci. Kolory pojemników dzielą się następująco:

  • kosze żółte – służą do wyrzucania metali i tworzyw sztucznych, np. torebek foliowych, nakrętek, kartonów po mleku, puszek, folii aluminiowej czy plastikowych butelek,
  • kosze niebieskie – przeznaczone są do składowania papieru, warto jednak podkreślić, że nie można umieszczać w nich opakowań papierowych obleczonych folią,
  • kosze zielone – składujemy w nich szkło, ale tylko takie, które nie jest połączone z elementami z innych surowców np. plastiku,
  • kosze czarne – służą do składowania odpadów zmieszanych, wyrzucamy do nich również jedzenie pochodzenia zwierzęcego – nabiał, mięso czy jajka, a także zużyte środki higieniczne,
  • kosze brązowe – przeznaczone do odpadów biologicznych, czyli roślin i ich elementów.

Jak segregować śmieci? Kolory to nie wszystko

Chcesz prawidłowo segregować śmieci? Kolory to niejedyny drogowskaz, warto również trzymać się następujących zasad:

  1. Nie musimy myć opakowań,
  2. Należy opróżnić opakowanie z resztek produktu,
  3. Zgniatamy wszystkie możliwe odpady, np. puszki, kartony czy butelki,
  4. Brudny papier zawsze powinien trafić do czarnego kosza z odpadami zmieszanymi.

TAKTO Finanse firmą odpowiedzialną społecznie

W TAKTO Finanse wiemy, jak ważne są codzienne, ekologiczne nawyki. Dlatego postanowiliśmy zmniejszyć zużycie papieru, a tradycyjną korespondencję zamienić na wysyłki elektroniczne. Z zaoszczędzonych w ten sposób środków sadzimy drzewa. Udało nam się zwrócić już 11542 kg papieru. Chcesz pomagać razem z nami? Zachęcamy do kontaktu – wszyscy nasi klienci przyczyniają się do dbania o środowisko naturalne.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni