Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak obliczyć koszty pożyczki?

Opublikowano: 28.06.2018

koszty pożyczkiPożyczki i kredyty zazwyczaj nie są udzielane za darmo. Kiedy decydujesz się na pożyczkę, musisz mieć na uwadze, że będziesz musiał oddać więcej, niż pożyczyłeś. Twoje zobowiązanie to wysokość pożyczki powiększona o koszty związane z jej udzieleniem. Co dokładnie się w nich zawiera? Sprawdź.

Koszty pożyczki

Na koszt Twojej pożyczki ma wpływ kilka czynników:

  • opłata przygotowawcza
  • prowizja za udzielenie pożyczki
  • odsetki
  • oprocentowanie

Opłata przygotowawcza to koszt wykonania przez firmę pożyczkową czynności związanych ze sprawdzeniem Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej, przygotowaniem umowy i wypłatą pieniędzy. Jeśli taka opłata zostanie od Ciebie pobrana, w przypadku rezygnacji z pożyczki nie podlega ona zwrotowi. Poza opłatą przygotowawczą, musisz liczyć się z prowizją, comiesięcznymi odsetkami i oprocentowaniem.

Jak obliczyć koszty pożyczki?

Na pierwszy rzut oka nie zawsze widać, jakie poniesiesz całkowite koszty w związku z udzieleniem pożyczki, ponieważ w reklamach, a nawet umowach eksponowane są zazwyczaj najbardziej atrakcyjne warunki (na przykład promocyjne oprocentowanie), z pominięciem tych mniej korzystnych (na przykład prowizji). Aby obliczyć całkowity koszt swojej pożyczki, musisz zsumować wszystkie składające się niego czynniki.

 

Nie zawsze jest to łatwe, dlatego biorąc pożyczkę, najlepiej dokładnie przyjrzeć się kwocie, jaką będziesz musiał zwrócić (bo będzie ona uwzględniała wszystkie koszty), niż na przykład tylko oprocentowaniu. Aby oszacować całkowity koszt udzielenia pożyczki, możesz także skorzystać ze specjalnych kalkulatorów udostępnianych przez firmy pożyczkowe na ich stronach internetowych.

Z pewnością zauważyłeś, że koszty pożyczek w sektorze pozabankowym są wyższe niż w przypadku kredytów oferowanych przez banki, ale też dostęp od nich jest łatwiejszy. Rozważając wzięcie pożyczki warto kierować się korzyściami płynącymi z szybszego niż w banku uzyskania pożycz, co może mieć dużo większe znaczenie niż poniesione koszty.

źródło: direct.money.pl

Chcesz wziąć pożyczkę "po kosztach"? Sprawdź ofertę pożyczek w TAKTO Finanse.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni