Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń – które dokumenty są niezbędne?

POŻYCZKI Opublikowano: 02.06.2020

Nieustanny wzrost pozabankowego sektora finansowego sprawił, że konkurencja pomiędzy poszczególnymi firmami wykroczyła poza rywalizację cenową. O ile całkowity koszt uzyskania pożyczki w dalszym ciągu stanowi jeden z najważniejszych czynników wyboru usługodawcy, niebagatelne znaczenie odgrywa również sam proces zawierania umowy.

Czym dokładnie jest kredyt pozabankowy bez zaświadczeń?

Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń to umowna nazwa pożyczki od przedsiębiorstw finansowych, której okres obowiązywania jest zazwyczaj znacznie dłuższy od tzw. chwilówek. Podobnie jak w przypadku kredytu od banku, wysokość miesięcznej raty jest w nim powiększona o należne odsetki i opłaty.

Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do zobowiązań krótkoterminowych, kredyt pozabankowy bez zaświadczeń jest podzielony na raty stanowiące o wiele mniejsze obciążenie dla domowego budżetu. Zobowiązanie tego typu jest również znacznie mniej ryzykowne w przypadku nagłej utraty pracy lub przedłużającej się choroby i pozwala zapobiec wciągnięciu w spiralę długów.

Oświadczenie a zaświadczenie, czyli jak interpretować wymogi firmy pożyczkowej

O ile w mowie potocznej wyrażenia “oświadczenie” oraz “zaświadczenie” nierzadko traktujemy tożsamo, język prawniczy precyzyjnie rozgranicza ich funkcję. Ubiegając się o kredyt pozabankowy bez zaświadczeń zwykle i tak będzie wymagane będzie złożenie oświadczenia na temat wypracowanych zarobków.

Oświadczenie o dochodach

Deklaracja ta to najprostsza forma sprawdzenia kondycji finansowej przyszłego kredytobiorcy. Za jej pośrednictwem prezentuje on swoje dochody, dzięki czemu firma pożyczkowa zyskuje dostęp do danych, które pozwolą jej oszacować potencjalne ryzyko potencjalnej umowy. Czasem wymaga też przedstawienia potwierdzenia przelewu ostatniej wypłaty. O ile zabiegi tego typu trudno określić całkowitym brakiem formalności, charakteryzują się one bardzo szybkim przepływem informacji.

Zaświadczenie o dochodach

W przeciwieństwie do opisanego powyżej oświadczenia, zaświadczenie o dochodach to dokument przygotowywany nie przez pożyczkobiorcę, lecz przez jego pracodawcę. Znajdują się w nim personalia pracownika, dane identyfikacyjne firmy oraz informacje na temat wypłaconego wynagrodzenia, jego wysokość, średnia z ostatnich miesięcy czy czas trwania umowy,

Rodzaj wymaganego dokumentu jest zazwyczaj ściśle powiązany z wysokością pożyczki i związanym z nią ryzykiem dla przedsiębiorstwa finansowego. W przypadku stosunkowo niewielkich kwot najpopularniejszą formą jest oświadczenie o dochodach. Zaświadczenie stosuje się najczęściej przy pożyczkach o znacznej wartości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie zapomnij o dowodzie osobistym!

Żadna umowa finansowa nie może wejść w życie bez uzupełnienia jej o dane z dowodu osobistego. Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń nie może być również zawarty w oparciu o dowód z przekroczonym terminem ważności.

Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń w TAKTO Finanse może opiewać nawet na 12 000 zł. Już dziś wypełnij wniosek pożyczkowy online i przekonaj się, że uzyskanie dodatkowego finansowania jest prostsze, niż sądziłeś.Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni