Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Kwiatowe ABC

DOM ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 09.10.2016

Dowiedź się, jak ważny jest dobór odpowiednich kwiatów do okazji i uczuć jakie chcesz wyrazić.

Lubisz obdarowywać bliskich kwiatami? A może po prostu robisz to, bo wypada przy konkretnych okazjach? Imieniny, urodziny, dzień kobiet, ślub. Niezależnie od motywacji i przyczyn dobrze byłoby jeszcze, aby Twój „kwiecisty” prezent nie wprawił kogoś w zakłopotanie. Zobacz koniecznie nasz mini poradnik, który podpowie Ci komu, co i w jakim kolorze podarować, aby dobrze przekazać swoje intencje.

 

Róże

To najczęściej wybierany kwiaty. Przy zakupie róży weź pod uwagę jej kolor. Jeśli jest czerwona to symbolizuje miłość i gorące uczucie, możesz więc ją wręczyć swojej kobiecie z okazji urodzin czy rocznicy. Białą róże daj w akcie wdzięczności i szacunku. Różowa róża oznacza przyjaźń, natomiast niebieska to symbol wierności.

Tulipany

Jest to kwiat najczęściej dawany z okazji Dnia Kobiet czy imienin. Tulipanem powiesz „miło mi Ciebie widzieć”. Czerwone tulipany zarezerwowane są dla wyznań miłosnych. Uważaj na żółte, które symbolizują zazdrość i zawiść, ale jeżeli połączysz je z innymi kolorami, to stracą swoje negatywne znaczenie.

Gerbery

Czasy świetności gerbery miały w latach 80, później zaczęły się źle kojarzyć i straciły na popularności. Teraz wróciły do sprzedaży. Ich główną zaletą jest to, że są bardzo trwałymi kwiatami. Gerbery oznaczają wyraz szacunku, możesz więc obdarować nimi babcię czy ciocię. Na pewno wywołają uśmiech na ich twarzach i przypomną miłe wspomnienia.

Goździki

To kolejny kwiat, który poszedł w zapomnienie, a głównie dlatego, że kojarzy się z czasami PRLu. Coraz częściej można go jednak spotkać w kwiaciarniach i symbolizuje dzielność i zadowolenie. Co ciekawe białe goździki to oznaka miłości i uczucia, natomiast czerwone podziwu i podziękowania. Różowe wyrażają wieczną pamięć i czekanie.

Lilie

Oznaczają czyste intencje i jak najlepsze życzenia. Mogą symbolizować poważne zmiany dlatego warto wręczyć je Państwu Młodym. Białe lilie oznaczają niewinność i czystość, żółte są symbolem bogactwa, tygrysie zaś oznaką niezwykłego piękna.

Storczyki

Są aktualnie jednymi z najpopularniejszych kwiatów doniczkowych dawanych w prezencie. Są symbolem zmysłowości i doskonałości. Jest to idealny kwiat dla wyjątkowej kobiety. 

Zbliża się rocznica ślubu? >>> Spraw żonie niespodziankę z małą pomocą TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni