Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Lato bez intruzów

DOM Opublikowano: 08.07.2016

Poznaj skuteczne sposoby na udane i spokojne lato bez komarów

Na pewno znasz ten obrazek: ciepły letni wieczór, chwila wytchnienia po całym dniu, więc postanawiasz się wybrać na krótki spacer, wychodzisz i…po kilku minutach masz serdecznie dosyć, bo zamiast wewnętrznego spokoju czujesz co chwilę niemiłe ukłucie.


Komary to niestety nieodłączny element lata. Na szczęście nasze polskie nie są super groźne, ale i tak warto nauczyć się kilku sprawdzonych sposobów na ich odstraszenie.

Wstęp wzbroniony

Najbardziej oczywisty sposób na brak komarów w domu, to zamontowanie moskitiery w oknach. Metoda ta także nie jest droga, bo siatkę na okno lub drzwi kupisz już za kilka zł, np. w marketach budowlanych czy na allegro. Jeśli jednak takie rozwiązanie męczy Twoje poczucie estetyki, to dobra wiadomość jest taka, że nie jest jedyne, o czym za chwilę.

Z kolei przed wieczornym spacerem warto ubrać coś lekkiego i przewiewnego, ale z długim rękawem i najlepiej jasnego.

Walka zapachem

Tutaj możliwości jest wiele, możesz po prostu kupić specjalny produkt przeznaczony do odstraszania owadów, np. włącznik do prądu w mieszkaniu a świeca zapachowa lub kadzidełka do ogrodu. Ale jeżeli wolisz naturalne i tańsze sposoby, to świetnie sprawdzą się też niektóre olejki zapachowe wlane do miseczki postawionej na parapecie czy rozsmarowane na ramie okiennej. Sięgnij po któryś z polecanych zapachów, najlepiej taki, jaki lubisz, dzięki czemu połączysz przyjemne z pożytecznym i przy okazji masz szansę na relaks przed snem. A wybierać jest w czym: wanilia, cynamon, migdał, kokos, cytryna, sosna, eukaliptus. Jeśli wolisz, mogą to być też tak pachnące kadzidełka.
Nieco mniej przyjemne, ale skuteczne jest pozostawienie na parapecie okna pokrojonej w plasterki, świeżej cebuli. Jeszcze większy hardcore to gąbka nasączona octem. W tym samym celu możesz także wykorzystać kamforę lub walerianę.

Jeśli jednak nie zareagowałeś w porę i masz pokój pełen małych intruzów, możesz się ich łatwo pozbyć za pomocą terpentyny. Nalej jej trochę na spodek i zostaw w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu na 20 minut. Po tym czasie wszystkie komary powinny zostać uśpione i opaść na podłogę. Zostaje więc je tylko „wyprosić”. Tylko później koniecznie porządnie wywietrz pokój, bo wdychanie oparów terpentyny jest szkodliwe także dla człowieka.

Nielubiana zielenina

Masz lub planujesz mieć ogródek na balkonie albo parapecie? Świetnie się składa. Odpowiednio dobrane rośliny będą także dobrą bronią przeciwko komarom. Najbardziej nielubiane przez nich zielone „krzaczki” to przede wszystkim: lawenda wąskolistna, mięta pieprzowa, bodziszek cuchnący, komarzyca, kocimiętka, katalpa, rosiczka, mirt, pelargonia pachnąca, bazylia, turówka wonna (zwana też żubrówką). Jak widzisz możliwości jest wiele, niektóre z tych roślin pięknie ozdobią Twoje mieszkanie, a inne posłużą nawet w kuchni.

 

To co? Do dzieła! Wypowiedz wojnę komarom i ciesz się spokojnym latem :)

 

Marzysz o pięknym ogrodzie bez komarów? >>> Stwórz go z małą pomocą TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni