Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Marzysz o wakacjach? Sprawdź, gdzie można lecieć bez testu

ROZRYWKA Opublikowano: 14.05.2021

Wakacje w 2021 roku wciąż wiążą się z pewnymi obostrzeniami, związanymi ze światową pandemią. Okazuje się jednak, że Morze Bałtyckie, Karkonosze, Beskidy czy Mazury to niejedyne możliwe destynacje na wypoczynek. Sprawdzamy, gdzie można lecieć bez testu i jak przygotować się do zagranicznej podróży, aby była ona bezpieczna i pozwoliła oderwać się od rutyny dnia codziennego.

 

Gdzie można lecieć bez testu – lista krajów

Od maja biura podróży odnotowują wyraźny wzrost zainteresowania ofertami wycieczkowymi do ciepłych krajów. Wśród najchętniej wybieranych celów wypraw należy wymienić:

  1. Meksyk – ogromny kraj o wielu strefach klimatycznych, leżący w południowej części Ameryki Północnej,
  2. Zanzibar – wyspę leżącą na Oceanie Indyjskim, uwielbianą przez aktorów i celebrytów,
  3. Kostarykę – państwo leżące nad morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym,
  4. Dominikanę – wschodnią część wyspy Haiti.

W powyższych krajach nie obowiązują testy na koronawirusa czy kwarantanna po przylocie, a turystów kusi przyjemna pogoda oraz piękne widoki i egzotyczne jedzenie, oraz odmienna kultura. Wycieczkowicze często decydują się na długi pobyt, określany jako workation. Terminem tym nazywa się urlop wypoczynkowy, połączony z wykonywaniem zdalnej pracy zawodowej.

Warto jednak pamiętać, że mieszkańcy egzotycznych krajów często borykają się z niedostateczną opieką medyczną czy małą liczbą testów. Mając na względzie zarówno bezpieczeństwo własne, jak i lokalsów, warto wykonać nieobowiązkowy test na obecność koronawirusa.

Jak przygotować się do zagranicznej wycieczki w czasach pandemii

Już wiesz, gdzie można lecieć bez testu, ale jak sprawić, żeby podróż była bezpieczna? Warto kierować się następującymi wytycznymi:

  • unikaj tłumów,
  • sprawdzaj zalecenia dotyczące koronawirusa na stronach rządowych,
  • zasłaniaj nos i usta w zatłoczonych miejscach,
  • pamiętaj o spakowaniu małego płynu do dezynfekcji na bazie spirytusu,
  • w przypadku wystąpienia objawów chorobowych zgłoś się do miejscowego lekarza,
  • jeżeli to możliwe, wybieraj prywatne środki transportu.

Potrzebujesz gotówki na wakacje? Sięgnij po pomoc od TAKTO Finanse

Marzysz o tym, by nareszcie pojechać na wakacje, ale nie masz wystarczających funduszy? Nasza długoterminowa pożyczka to idealna oferta dla osób, które chciałyby spełnić marzenie o zagranicznym urlopie. Finansowanie może wynieść nawet 12 tysięcy złotych, które rozłożymy na 40 niskich części – nie musisz więc obawiać się, że zbyt wysokie raty nadmiernie obciążą Twój domowy budżet.

Jeżeli chciałbyś poznać szczegóły propozycji, skontaktuj się z naszym specjalistą poprzez wypełnienie wniosku lub połączenia z naszą infolinią. Wypoczynek w ciepłych krajach znajduje się na wyciągniecie ręki.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni