Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak zmniejszyć rachunki za energię elektryczną?

DOM OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 12.01.2016

Dzielimy się z Tobą kilkoma sprawdzonymi sposobami na oszczędność energii elektrycznej.

Nikt nie lubi płacić wysokich rachunków, my też. Dlatego dzielimy się z Tobą kilkoma sprawdzonymi sposobami na oszczędność energii elektrycznej. A to oznacza zarówno mniejsza rachunki za prąd, jak i większe dbanie o środowisko naturalne i jego zasoby, które musza nam wystarczyć jeszcze na bardzo długi czas.

Wybieraj właściwy sprzęt

Gdy kupujesz nowy sprzęt, zadbaj, aby był najwyższej klasy energetycznej. Te oznakowane symbolami A+, A++ i A++ to urządzenia o najwyższej klasie energooszczędności. Jeżeli to możliwe, uruchamiaj pralkę tylko wtedy, kiedy zgromadzisz pełny ładunek prania. Dwa prania z niepełnym wsadem, to większe o 35% zużycie energii elektrycznej i marnotrawienie wody. Lodówka zużywa najwięcej prądu w domu. Jeśli masz starą lodówkę zamień ją na nową, energooszczędną. Nie otwieraj lodówki i nie stój przed nią, zastanów się najpierw, co chcesz z niej wyciągnąć. W ten sposób zaoszczędzisz mnóstwo energii.

Odłączaj od prądu

Zaczynając od nieoglądanego telewizora, a kończąc na ładowarce, która nic nie ładuje. Każda nadprogramowa minuta działającego sprzętu zwiększa Twój rachunek. Wyłącz radio z prądu, jeśli go nie słuchasz, komputer, gdy z niego nie korzystasz. Jednym słowem odłączaj zawsze od prądu wszystkie urządzenia, gdy już ich nie potrzebujesz.

Czy wiesz, że urządzenia pozostawione w trybie czuwania („stand by”) są cichymi pożeraczami prądu? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup listwy zasilające z wyłącznikiem i jednym pstryknięciem odłączasz od prądu szereg urządzeń.

Gotuj z głową

Płyta indukcyjna efektywnie wykorzystuje aż 90 proc. energii, w przypadku, gdy elektryczna lub żeliwna jedynie 55 proc. Zawsze dopasowuj wielkość garnków do wielkości płyty: najlepiej, aby garnek był większy o 2 cm od palnika. Nie zapominaj o pokrywkach, które pozwalają zachować więcej ciepła w naczyniu. Gdy pieczesz, wyłącz piekarnik na 15 minut przed końcem. Jeżeli nie otworzysz drzwiczek, piekarnik zachowa wysoką temperaturę. A gdy po gotowaniu chcesz pozmywać, najlepiej żeby zrobiła to zmywarka, która oszczędza sześć razy więcej wody niż tradycyjny sposób zmywania. Natomiast zmywarki ekologiczne (z funkcją BIO) pozwalają dodatkowo zaoszczędzić 30% energii elektrycznej poprzez skrócony cykl suszenia.

Oświetlenie

Najważniejsze to pamiętanie o wyłączaniu światła, gdy wychodzisz z danego pomieszczenia. Jeżeli to możliwe jak najdłużej oświetlaj pomieszczenia światłem dziennym, jest zdrowsze i darmowe. Systematycznie wymieniaj tradycyjne żarówki na energooszczędne żarówki diodowe LED, które zużywają pięciokrotnie mniej energii, a ich trwałość sięga nawet do 50 tysięcy godzin. Gdy oświetlasz dom lub ogród zainwestuj w automatykę: czujniki oświetlenia czy czujniki ruchu są niezbędne. Mocny halogen z czujnikiem ruchu będzie lepszy niż stałe oświetlenie np. podjazdu. Oszczędność gwarantowana!

 

To co? Oszczędzamy?! :)

 

Stary sprzęt się nie sprawdza? >>> Skorzystaj z pomocy TAKTO Finanse i oszczędzaj energię!Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni