Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Modne style wnętrz, które rozjaśnią Twój pokój

DOM Opublikowano: 08.07.2019

Letnie miesiące to idealny okres, by przeprowadzić odkładaną w czasie aranżację Twoich czterech kątów. Wśród całej gamy różnorodnych stylów i inspiracji, nieprzemijalną popularnością cieszą się wnętrza, w których króluje biel w połączeniu z innymi jasnymi kolorami. Barwa biała nie musi kojarzyć się ze szpitalną sterylnością – zapoznaj się z naszymi propozycjami na modne wnętrze, zdominowane przez klasyczną i ponadczasową biel!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na czym polega uniwersalność białego koloru?

W wielu domach (i mieszkaniach) znajdują się pokoje „niegabarytowe” – są to najczęściej ścięte poddasza o niskich stropach lub małe, nierzadko słabo oświetlone pomieszczenia gospodarcze. Na ratunek przychodzi wówczas biel, która rozjaśnia pokój, maskując przy tym krzywizny na ścianach i inne niedoskonałości. Białe ściany są również doskonałym fundamentem pod aranżację sypialni czy salonu, który znakomicie współgra z wieloma modnymi stylami urządzenia wnętrz.

Styl loftowy z białą cegłą

Bielona cegła to bardzo popularne rozwiązanie zarówno w przypadku mieszkań w wieloletnich kamienicach, jak i nowoczesnych obiektach, budowanych z myślą o stylistyce loftowej. W przypadku aranżacji industrialnej, architekci wnętrz najczęściej zostawiają cegłę w oryginalnej barwie, bądź malują ją na kolor biały. O ile czerwono-pomarańczowa cegła sprawia, że pomieszczenie nabiera surowego charakteru, jej pobielony wariant ma za zadanie rozświetlić przestrzeń i uczynić ją bardziej przyjazną dla mieszkańców – kolor ten przynosi spokój i odprężenie, działa uspokajająco na wzrok.

Styl skandynawski w jasnym wydaniu

Aranżacje na modłę skandynawską od lat znajdują się w czołówce najpopularniejszych stylizacji wnętrz. Ze stylem loftowym łączy je upodobanie do prostoty i minimalizmu, lecz projekty naszych północnych sąsiadów nie posiadają zazwyczaj industrialnego charakteru. Zamiast metalu częściej wykorzystywane są w nich naturalne materiały, takie jak drewno. Styl skandynawski nie posiada jednej wykładni kolorystycznej – część aranżacji jest zdominowana przez kolor szary, niektóre operują na zasadzie kontrastu, a inne skupiają się na bieli. Barwa ta znakomicie łączy się z jasnym drewnem iglastym, dlatego warto umieszczać we wnętrzach drewniane dodatki, takie jak np. podstawki pod kubki lub ramki na zdjęcia.

Swojska prostota – styl prowansalski

Styl prowansalski jest inspirowany tradycyjną wiejską estetyką rodem z Francji. Fundamentem aranżacji tego rodzaju są białe ściany, postarzane bądź stare meble oraz liczne drobne dekoracje – stara waga, ceramiczny dzban, postarzana lampa, blaszana konewka. Silny nacisk położony jest również na elementy związane z naturą – w pomieszczeniach powinno znajdować się dużo roślin, ziół i kwiatów, szczególnie lawendy, wypełniającej przestrzeń przyjemnym zapachem.

Styl prowansalski chętnie odwołuje się do tradycyjnych elementów budowlanych, takich jak podłoga z solidnych, ciężkich desek oraz umieszczonych na widoku belek podsufitowych. Zamiłowanie do stylistyki retro widać również w elementach dekoracyjnych. Nierzadko ozdoby są tworzone z łatwo dostępnych materiałów, takich jak drewno oraz kamień. Klimat Prowansji z pewnością pokochają osoby, które choć na chwilę chcą się odciąć od wielkomiejskiego zgiełku.

 

Poważny remont oznacza poważne wydatki. Nie idź na finansowy kompromis, który ograniczy zakres Twoich prac! Skontaktuj się z TAKTO Finanse i złóż wniosek o pożyczkę na prostych i przejrzystych warunkach, bez ukrytych kosztów. Rozłóż wysokość zobowiązania na dogodne raty i ciesz się zupełnie nowym wystrojem swojego wnętrza.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni