Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Na czym polega pożyczka na czek Giro?

POŻYCZKI Opublikowano: 05.07.2022

Sektor pożyczek pozabankowych nieustannie pracuje nad uczynieniem procesu pożyczkowego jeszcze dostępniejszym dla każdego potencjalnego klienta. Choć zdecydowana większość wiodących przedsiębiorstw finansowych udziela pożyczek w oparciu o przelew na konto bankowe, niektóre firmy decydują się na inne oferty, takie jak pożyczka na czek Giro. Jak działa ta forma finansowania? Na jakie procedury powinniśmy być przygotowani?

Pożyczka na czek Giro – kto może z niej skorzystać?

Pożyczka na czek Giro to produkt finansowy, udostępniany za pośrednictwem czeku. Propozycja ta jest skierowana przede wszystkim do osób, które nie posiadają konta bankowego – jedną z największych grup docelowych są przede wszystkim seniorzy. Możliwość udzielenie pożyczki z wykorzystaniem czeku Giro docenią również Ci wnioskodawcy, którzy nie chcą, aby pożyczka widniała w ich historii przelewów bankowych.

Warto podkreślić, że pożyczka na czek Giro nie musi służyć wyłącznie do realizacji umów pozabankowych. Metodę tę można z powodzeniem zastosować przy pożyczce prywatnej, realizowanej pomiędzy pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą, który nie świadczy usług pożyczkowych na co dzień. Czeki Giro można wykorzystywać również przy wypłacaniu pracownikom premii uznaniowych, wakacyjnych czy świątecznych.

Choć pożyczka na czek Giro pozwala nam pozyskać dodatkowe środki bez konieczności udostępniania konta bankowego, warto pamiętać, że tylko wtedy oferta ta jest pozbawiona dodatkowych kosztów. Jeśli planujemy wypłacić pożyczkę za pośrednictwem przekazu pocztowego, musimy liczyć się wydatkiem rzędu kilkunastu złotych. Opłata ta jest zazwyczaj dodawana do pierwszej raty w przypadku zobowiązania długoterminowego lub do całkowitej wartości danej chwilówki.

Czy pożyczka na czek Giro to oferta dla zadłużonych?

Możliwość „obejścia” wymogu przelania środków na konto bankowe mogłaby sugerować, że pożyczka na czek Giro to oferta skierowana dla każdego zainteresowanego pożyczkobiorcy, niezależnie od jego historii kredytowej. Nic bardziej mylnego – bez względu na preferowaną formę przekazania pożyczki, wszystkie wiarygodne i rzetelne przedsiębiorstwa pożyczkowe sprawdzają historię kredytową potencjalnego klienta.

Jeśli w bazach Biura Informacji Kredytowej oraz Biurach Informacji Gospodarczej (InfoMonitor, ERIF itp.) znajdują się wzmianki na temat nieuregulowanych w przeszłości zobowiązań finansowych, pożyczka na czek Giro nie będzie możliwa. Wszelkie oferty pożyczkowe, w których nie jest wymagana nienaganna historia kredytowa, powinniśmy traktować z dużą dozą ostrożności.

Postaw na pożyczkę z TAKTO Finanse

Szukasz sprawdzonej i rzetelnej firmy, u której będziesz mógł wnioskować o nawet 12 000 złotych, podzielonych na dogodną liczbę rat? Zapoznaj się z naszą ofertą – przekazujemy środki na wskazane konto bankowe za pomocą usługi Kontomatik bez konieczności dokonywania przelewów weryfikacyjnych o wysokości 1 grosza czy 1 złotówki. Chcesz upewnić się, że wnioskowane pieniądze trafią na Twoje konto w pierwszym możliwym terminie i nie będziesz musiał iść po nie na pocztę? Postaw na ofertę TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni