Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Najciekawsze miejsca na zimowe ferie dla nie-narciarzy

ROZRYWKA Opublikowano: 07.02.2020

W poniedziałek rozpoczął się czwarty, ostatni turnus ferii zimowych, dla uczniów z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. Zimowa laba większości osób kojarzy się z szusowaniem na nartach bądź snowboardzie. Jednak Polska pełna jest pięknych zakątków, w których wypoczynek w sportowym wydaniu to zaledwie jedna z licznych możliwości spędzenia wolnego czasu. Na jakie inne atrakcje możemy liczyć w najpopularniejszych miejscach na zimowej mapie Polski?

Szklarska Poręba – perełka architektury w pięknym krajobrazie

Szklarska Poręba to miasto, które przykuwa uwagę turystów zarówno zimowymi atrakcjami, jak i samą architekturą. Ulice są pełne oryginalnej zabudowy wczasowej i kościołów, których budowa datowana jest na XVI-XVIII wiek. Wśród wartych polecenia atrakcji warto wyróżnić m.in. interesujące muzeum mineralogiczne oraz wodospady Szklarki oraz Kamieńczyka (który zaliczył swój filmowy debiut występując w filmie Opowieści z Narnii: Książe Kaspian). Swoją niechęć do nart zjazdowych można przełamać poprzez trening na nartach biegowych, a amatorów wrażeń niebanalnych z pewnością oczaruje możliwość przejazdu psim zaprzęgiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Białowieża – kontakt z pierwotną naturą

Wyjazd do Białowieży z pewnością zachwyci tych urlopowiczów, którzy pragną uciec od wielkomiejskiego zgiełku w objęcia przyrody. Pradawna Puszcza Białowieska to miejsce dzikie i unikalne w skali całej Europie, jej wizytówką są m.in. dęby, datowane na ponad 600 lat. Miłośnicy rekreacyjnego tropienia zwierząt będą mogli „zapolować” na żubra, w czym wydatnie pomóc powinien wszechobecny śnieg.

Okolice te należą również do majestatycznych wilków. Warto pamiętać, że te nad podziw zorganizowane drapieżniki bardzo obawiają się człowieka – pod ludzkie osady może zapędzić go tylko skrajny głód lub choroba. Oczywiście, ryzyka związanego z przypadkowym spotkaniem z wilkiem nie należy lekceważyć. Bezpośrednie konfrontacje należą jednak do rzadkości.

Karpacz – wypoczynek dla całej rodziny

O ile Karpacz cieszy się zasłużoną sławą wśród entuzjastów narciarstwa, nie jest to bynajmniej jedyna atrakcja w tym malowniczym regionie. Wśród opcji na „nienarciarskie” sporty zimowe, warto wymienić trasę saneczkową, lodowiska czy alpejski tor bobslejowy. Miłośnicy wędrówek pieszych z pewnością skorzystają z licznych szlaków turystycznych – doskonale oznaczonych i o różnych poziomach trudności. Oczywiście, przy trasach tego rodzaju nie może zabraknąć schronisk dla znużonych wędrowców.

Karpacz jest również pełen opcji dla starszych i młodszych turystów. Obowiązkowym punktem wizyty w Karpaczu jest wycieczka do unikalnej w skali całej Polski świątyni Wang, nordyckiej budowli sakralnej na słowiańskiej ziemi. Po lekcji historii przychodzi pora na zabawę – w tym przypadku warto postawić na sprawdzone rozwiązania w postaci Western City, gdzie nie brakuje rozrywek dla miłośników Dzikiego Zachodu w każdym wieku.

Oczywiście, zimowe ferie mogą stanowić niebagatelne wyzwanie finansowe. Na szczęście z pomocą przyjść może pożyczka długoterminowa od TAKTO Finanse. Maksymalna wysokość zobowiązania może wynieść aż 12 000 złotych – całość pożyczki rozłożysz na nawet 42 niskie raty, dzięki którym spłata pożyczki nie będzie nadmiernym obciążeniem domowego budżetu. Już dziś zapoznaj się z warunkami pożyczki i spraw swojej rodzinie niezapomniany wyjazd!Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni