Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

5 porad, jak zaplanować niedrogi, zagraniczny urlop

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 22.07.2019

Niektórzy Polacy nadal hołdują przekonaniu, że urlop za granicą musi wiązać się z dużymi wydatkami. O ile kilkanaście lat temu różnice pomiędzy cenami krajowych i zagranicznych wyjazdów były zauważalne, obecnie nikogo nie dziwią już porównywalne koszty wycieczek nad Bałtyk oraz Adriatyk. Oszczędności finansowe to jednak kwestia nie tylko korzystnej oferty last minute, lecz także świadomych decyzji podejmowanych na etapie organizacji wycieczki. Poznaj nasze sposoby na zaplanowanie egzotycznego urlopu, który będzie Cię kosztował o wiele mniej, niż sądzisz!

1.      Oszacuj nadchodzące wydatki, czyli przezorny zawsze ubezpieczony

Wstępne wyliczenie dostępnego budżetu to podstawowy krok, od którego należy zacząć planowanie wakacji. Koszty związane z transportem, noclegiem czy wyżywieniem to nie jedyne wydatki, z którymi trzeba się liczyć w trakcie zagranicznych wojaży.

Wiele osób, które decydują się na samodzielną organizację wycieczki, zapomina m.in. o kwestiach związanych z transportem lokalnym czy biletami do muzeów i innych miejscowych atrakcji. W momencie, gdy skończysz planować optymalny budżet na nadchodzące podróże, zwiększ szacowaną kwotę o około 15% na wypadek nieprzewidzianych okoliczności (np. konieczna wizyta u lekarza czy problem z autem).

 

 

 

 

 

 

 

2.      Zaplanuj wyjazd samodzielnie

Korzystanie z usług rozmaitych biur podróży stanowi pewną formę kompromisu pomiędzy ceną a wygodą. Nie musisz martwić się żadnymi detalami związanymi z zabukowaniem hotelu i samolotu oraz programem wycieczki. Będzie miało to jednak wpływ na ostateczną, wyższą cenę wyjazdu. Jeśli chcesz zredukować całkowity koszt wakacji, przebieg wycieczki i kwestie organizacyjne powinieneś ustalić samemu.

3.      Zapoluj na tani transport

W przypadku urlopu na własną rękę, korzystne oferty na przelot i nocleg bardzo często nie idą ze sobą w parze. Wyjazdy last minute bywają niezwykle nieprzewidywalne – decyzję o zabukowaniu lotu zazwyczaj należy podjąć błyskawicznie, nie mając żadnej gwarancji, że oferta pobytu w hotelu bądź ośrodku wypoczynkowym również będzie korzystna.

Co ważne, decydując się na zakup biletu na samolot, bardzo istotne jest przeszukiwanie internetu za pomocą trybu incognito. Rozmaite strony rezerwacyjne pozostawiają w przeglądarkach tzw. pliki cookies, które mogą negatywnie wpłynąć na ostateczną cenę biletu – im częściej wyszukujemy daną frazę, tym wyższe jest ryzyko podrożenia biletu.

4.       Zarezerwuj tani nocleg

Nocleg w hotelu to zwykle najdroższa opcja, dlatego jeśli szukasz wygodnego i ekonomicznego rozwiązania, skorzystaj z takich portali jak Couchsurfing i Airbnb. Airbnb to światowy lider w pośrednictwie wynajmu mieszkań prywatnych, z kolei Couchsurfing umożliwia bezpłatne przenocowanie u ogłaszającego się gospodarza. Taki nocleg może przynieść nam znaczne oszczędności, zarówno pod względem wydatków na sam apartament, jak i kosztów ewentualnego transportu (np. dzięki ofertom mieszkań w bliskiej okolicy przystanku metra albo autobusowego).

5.      Obierz własny szlak (poza sezonem turystycznym)

Niezależnie od obranego kierunku podróży, organizacja wycieczek do różnych miejsc rządzi się podobnymi prawami. Wyjazdy w regiony znane ze swojego turystycznego charakteru, zawsze zaowocują podobnymi wzrostami w cenach – zarówno noclegu, jak i wyżywienia – w stosunku do mniej obleganych lokalizacji. Jeśli istnieje taka możliwość (i nie koliduje ona z Twoimi planami urlopowymi), wybierz ośrodek oddalony trochę od głównego szlaku, który będzie zarazem wygodną bazą wypadową do bardziej obleganych punktów. Na miejscu zapoznaj się z cenami wynajmu rowerów lub aut – być może taniej będzie przemierzać okolicę w wynajętym pojeździe niż autobusem.   

Jeśli wybierasz się w podróż do miejsca, w którym wakacyjna pogoda trwa przez cały rok, postaraj się wyjechać na urlop poza szczytem sezonu. Przekłada się to zarówno na ceny, jak i na komfort samego pobytu – miejscowości turystyczne są wówczas nieco mniej zatłoczone, a ceny wielu usług mogą ulec obniżeniu.

Każdy z nas inaczej definiuje swoje wymarzone wakacje. Jednak bez względu na to, jak wyobrażasz sobie idealny urlop, wszystkie plany będziesz mógł zrealizować dzięki gotówce od TAKTO Finanse. Już dziś złóż wniosek o pożyczkę udzielaną na przejrzystych zasadach. Nie zwlekaj – upragniony wyjazd znajduje się na wyciągnięcie ręki!

 

 



Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni