Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Niezapomniane Walentynki – trzy kraje, które warto odwiedzić w Święto Zakochanych

ROZRYWKA Opublikowano: 13.02.2020

Dzień świętego Walentego zbliża się wielkimi krokami. Jeśli chcesz uczynić go naprawdę wyjątkowym, możesz zrezygnować z tradycyjnych prezentów i postawić na wycieczkę. To nie tylko wyjątkowo romantyczny, ale i mający walor edukacyjny prezent.  Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy niebanalne propozycje, stanowiące trzy zupełnie odmienne spojrzenia na kwestie Święta Zakochanych. W jakich regionach warto spędzić ten dzień?

Jordania – doświadcz kultury Bliskiego Wschodu

Kraj ten nie należy do najbardziej rozpoznawalnych ośrodków na Półwyspie Arabskim. Zachowuje on jednak dużą neutralność względem panujących tam konfliktów, co pozytywnie przekłada się na bezpieczeństwo podróżujących tam turystów. W popkulturze kraj ten zapisał się złotymi zgłoskami jako „ten od Indiany Jonesa i Ostatniej Krucjaty” lecz podejście to jest, delikatnie mówiąc, mocno krzywdzące. Od strony turystycznej, Jordania to przede wszystkim majestatyczna i starożytna Petrawykute w skale miasto, będące jednym z siedmiu nowych cudów świata. Okres prosperity tego ośrodka datuje się między III w. p.n.e. a I w. n.e. Najbardziej charakterystycznym budynkiem Petry jest Al-Chazna, Skarbiec Faraona, który widnieje na większości zdjęć i pocztówek z tego miejsca.

Cypr – Walentynki na wyspie miłości

To niewielkie państwo, ulokowane na Morzu Śródziemnym, dorobiło się swojego romantycznego przydomka nie bez przyczyny. Według greckiej mitologii jest ono miejscem narodzin Afrodyty, greckiej bogini miłości. Wpływ Afrodyty widać w tym pełnym uroku państwie na każdym kroku, zwłaszcza w okolicach miasta Pafos (w którym bezwzględnie zobaczyć trzeba Grobowce Królewskie oraz kościół Agia Kyriaki Chrysopolitissa).

To właśnie w tym regionie znajduje się słynna Skała Afrodyty – aby zyskać sobie przychylność bogini, para powinna opłynąć skałę w blasku księżyca, co zapewni jej wieczną miłość. Na szczęście, istnieje także sposób alternatywny, który z pewnością docenią niepewni pływacy: wystarczy jedynie wyszukać na plaży kamień, którego kształt będzie przypominać serce i podarować go swojej drugiej połówce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anglia – miejsce narodzin autora Romea i Julii

O ile przytoczony powyżej przykład nie do końca nadaje się na motyw przewodni walentynkowej podróży, Zjednoczone Królestwo pełne jest godnych polecenia kierunków na wyprawę we dwoje. Entuzjaści nieco mniejszych miast powinni zainteresować się przede wszystkim Liverpoolem, w którym będą mogli podążyć śladami legendarnego kwartetu The Beatles (autorów wielu romantycznych ballad, które wzruszają kolejne pokolenia melomanów) i odwiedzić kultowe The Cavern.

Jednakże, większą liczbą atrakcji dla przyjezdnych może pochwalić się Londyn. Stolica Anglii to miasto, które tętni życiem, a na uwagę zasługuje w nim przede wszystkim wyjątkowa sztuka uliczna. Zakochani mogą odwiedzić London Eye lub wybrać się do kultowej dzielnicy Notting Hill, w której zobaczą wyjątkowe miejsca z kultowej komedii z Hugh Grantem i Julią Roberts.

Walentynkowy wyjazd może stanowić niemałe obciążenie dla Twojego budżetu. Aby zapewnić niezbędną płynność finansową, z pomocą przychodzi pożyczka na raty od TAKTO Finanse. Długoterminowa pożyczka na raty może wynosić nawet 12 000 złotych, których spłatę można rozłożyć na 40 wygodnych rat. Zapoznaj się z ofertą firmy TAKTO Finanse i podaruj swojej drugiej połowie niezapomniane wrażenia.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni