Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Niezapomniane wesele w Twoim budżecie

ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 13.02.2017

Wesele to często jeden z największych wydatków w naszym życiu. Jak ograniczyć koszty, a jednocześnie zorganizować wspaniałą imprezę, która na zawsze pozostanie w pamięci naszej, ukochanej osoby oraz zaproszonych gości?Organizacja wesela wiąże się ze sporymi wydatkami. Czy można je ograniczyć tak, by impreza nie straciła wyjątkowego charakteru? Tak, to możliwe! Dowiedz się, w jaki sposób to zrobić.

 

Termin wesela

 

Czas, w jakim odbędą się ślub i wesele ma duży wpływ na finalne koszty. Jeśli zorganizujesz wesele poza sezonem (w listopadzie, lutym, marcu czy kwietniu) możesz liczyć na atrakcyjne rabaty w znacznej większości lokali, czasem nawet na 25% niższe ceny, określoną kwotę mniej za każdego gościa lub dodatkowe usługi świadczone w ramach organizacji wesela, np. bezpłatne udekorowanie sali.

 

Możesz też postarać się zorganizować wesele w inny dzień niż sobota – wtedy zapłacisz mniej zarówno za wynajem sali, jak i za występ zespołu weselnego.

 

Prezenty weselne

 

Zadbaj o to, by prezenty, które otrzymasz były przydatne. Możesz powiedzieć zaproszonym gościom, żeby zamiast kwiatów kupili wino, które wykorzystacie podczas uroczystości weselnych. Innym dobrym pomysłem jest poinformowanie gości, by zamiast bukietów kupili pojedyncze czerwone róże, a Ty przeznaczysz otrzymane kwiaty do udekorowana sali weselnej. Warto też przygotować listę rzeczy, które przydałyby się Tobie i Twojej drugiej połówce. Najlepiej, by goście weselni uzgodnili między sobą, kto kupi jaki prezent, żebyście nie otrzymali kilku takich samych przedmiotów albo czegoś, czego nie potrzebujecie.

 

Skorzystaj z pomocy bliskich

 

Pomyśl, co możesz zrobić samodzielnie, zmniejszając koszty wesela. Przeanalizuj, jakie umiejętności mają Twoi bliscy i w czym mogliby Ci pomóc. Być może któraś z Twoich koleżanek interesuje się wizażem i mogłaby wykonać profesjonalny makijaż ślubny, inna osoba potrafiłaby stworzyć piękną wiązankę ślubną i dekoracje z kwiatów, a jeszcze inna zajęłaby się przygotowywaniem wypieków ślubnych i ich dekoracji. Spróbuj samodzielnie zaprojektować zaproszenia ślubne oraz winietki albo poproś o pomoc w tym zakresie uzdolnionego plastycznie znajomego. Zamiast wynajmować limuzynę, zastanów się, czy któraś z bliskich Ci osób nie dysponuje reprezentacyjnym samochodem, który mogłaby pożyczyć.

 

Zawsze negocjuj

 

Zbieraj oferty i je porównuj. Negocjacje nie muszą dotyczyć wyłącznie ceny. Być może właściciel lokalu nie będzie skłonny zmniejszyć kosztów, ale dasz radę go przekonać, żeby w tej samej cenie zaoferował Ci więcej. O wszystko pytaj, żeby uniknąć ponoszenia ukrytych kosztów. Sprawdź, co jest gwarantowane w lokalu, w jakim będzie się odbywało wesele (czy w cenę są wliczone dekoracje, alkohol i inne napoje). Dowiedz się, czy możesz we własnym zakresie dostarczyć niektóre produkty, jakie możesz kupić taniej w supermarkecie czy hurtowni albo czy jest możliwość takiej modyfikacji menu, by składało się z mniej pracochłonnych i tańszych potraw, np. przygotowanych z warzyw i owoców sezonowych).

 

Marzy Ci się wesele jak z bajki? >>> Weź pożyczkę w TAKTO Finanse i spraw, żeby takim było!Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni