Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Nowe podatki 2021. Co podrożeje w tym roku?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 12.02.2021

Stare polskie powiedzenie mówi ‘coś za coś’. Nie inaczej jest w przypadku wzrostu pensji minimalnej. Wyższe dochody Polaków muszą zostać zrekompensowane wyższymi wpływami budżetowymi. A te najłatwiej osiągać wprowadzając nowe podatki.

Nowe podatki 2021 – na co się przygotować?

To już fakt. Rząd zaplanował nowe podatki. 2021 rok będzie droższy, niż ten poprzedni. Pierwsze zmiany już można odczuć. Od stycznia wdrożono podatek cukrowy obciążający przedsiębiorców sprzedających dobra zawierające cukier oraz substancje aktywne. Wysokość opłaty uzależniona jest od udziału substancji słodzącej w ogólnej zawartości produktu. Koneserzy alkoholu mają jeszcze jeden powód do zmartwień. Opłata od tzw. małpek przewiduje dodatkowe obciążenie dla producentów napojów alkoholowych, których objętość nie przekracza 300 ml. Już teraz za butelkę Fanty czy Pepsi zapłacimy nawet do 40% więcej.

Nowe podatki 2021 – wzrastające obciążenia dla gospodarstw domowych

To, że koszty energii wzrastają, zdążył już odnotować chyba każdy. Decyzja URE o kilkuprocentowym wzroście taryf mogła przejść niezauważona, ale dodanie do rachunków dwóch nowych opłat, tj. opłaty mocowej i opłaty OZE, z pewnością odczujemy na własnej kieszeni. Szacuje się, że w przeciętnym gospodarstwie domowym rachunki za prąd wzrosną miesięcznie o 5-7 złotych.

Będą tez inne zmiany. Wszystko wskazuje na to, że wzrośnie podatek od nieruchomości. Więcej zapłacimy za psa (o 5 złotych), abonament radiowo-telewizyjny (około 22 złote), a nawet wywóz śmieci. Z pewnością wielu przedsiębiorców przerzuci rosnące koszty na ceny swoich produktów. A powodów ku temu całkiem sporo. Zdrożeje opłata targowa i uzdrowiskowa, dojdzie dodatkowy podatek handlowy, podatek cyfrowy oraz opłata węglowa. W związku z rosnącym podatkiem transportowym oraz opłatą od oleju silnikowego, zwiększą się wydatki na przemieszczanie się.

Nadal nie wiadomo, czy już w tym roku zapłacimy podatek deszczowy. A tu przewiduje się wysokość taryfy nawet do 1,5 złotego za 1 m2 działki. Wszystko to sprawia, że budżet Polaków może uszczuplić się nawet o kilkaset złotych w skali miesiąca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowe podatki 2021 – jak się zabezpieczyć?

Większość z nas nie odczuje skutków zmiany wysokości wynagrodzenia minimalnego. Na pewno zauważymy jednak obciążenia, jakie generują nowe podatki. 2021 rok może się okazać bardzo trudny z finansowego punktu widzenia.

Jeśli chcecie czuć się bezpiecznie i zrealizować swoje noworoczne plany, warto skorzystać z pożyczki długoterminowej. Zobowiązanie jest rozłożone na aż 42 miesiące, co gwarantuje niską ratę  dopasowaną do domowego budżetu. Uproszczone procedury umożliwiają podjęcie gotówki już w kilkanaście minut. Pożyczka to nie tylko szansa na ustabilizowanie domowego budżetu, ale także na realizację innych założeń dotyczących między innymi hobby, zdrowia czy remontu. Nie pozwól, żeby nowe podatki stanęły na drodze do założonych celów.Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni