Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Nowoczesna kuchnia – jakie sprzęty ułatwiają gotowanie?

KUCHNIA Opublikowano: 13.08.2019

Liczba dostępnych na rynku innowacyjnych produktów AGD nieustannie rośnie, a ich ceny spadają. Każdy z nas może sprawić sobie kuchnię swoich marzeń, nie wydając przy tym sześciocyfrowej kwoty. Na wyposażenie nowoczesnej kuchni, prócz mebli czy sprzętów wielkogabarytowych, składa się cała gama akcesoriów, które nie tylko czynią gotowanie prostszym, lecz sprawiają, że przygotowane posiłki urastają do rangi małego dzieła sztuki.

Zainwestuj w wielofunkcyjne narzędzia kuchenne

Zaawansowane roboty kuchenne z pewnością docenią osoby, które marzą o uproszczeniu codziennych czynności związanych z gotowaniem. Ze względu na błyskawiczne rezultaty, roboty te znakomicie sprawdzą się w kuchniach osób, które nie mają na czasu gotowanie złożonych dań. Za najbardziej uniwersalne uznawane są urządzenia z rodziny Thermomix. Wśród licznych funkcji tych narzędzi wymienić można m.in. ważenie, ubijanie, siekanie, emulgowanie, mielenie, kontrolowane podgrzewanie, blendowanie, miksowanie, gotowanie na parze czy wyrabianie ciasta.

Oczywiście, tak rozbudowana wielofunkcyjność znajduje odzwierciedlenie w cenie urządzenia. Sukces kultowego narzędzia kuchennego firmy Vorwerk zainspirował również innych producentów AGD. Rynek ten jest obecnie pełen zaawansowanych robotów kuchennych, oferujących okrojoną liczbę funkcji w niższej cenie. Do zadań przyszłego nabywcy należy wówczas jedynie porównanie możliwych zastosowań  poszczególnych urządzeń i wybór modelu o interesującym go przeznaczeniu.

AGD drobne, czyli jak nadać swojej kuchni zupełnie nowy wygląd

Za funkcjonalność kuchni odpowiadają także liczne drobne akcesoria. O ile nie zmieniają one drastycznie krajobrazu kuchni, to właśnie poszczególne udogodnienia pomagają w codziennym gotowaniu dla siebie i swoich najbliższych. Poniżej przedstawiamy cztery propozycje na ciekawe dodatki do Twojej kuchni.

 

 

 

Łyżka z wbudowaną wagą

Ten niewielki gadżet to nieoceniona pomoc przy niemal każdym przepisie, w którym dużą wagę przywiązuje się do gramatury składników. Łyżka ta błyskawicznie wskaże Ci masę przyprawy, dzięki czemu już nigdy nie zdarzy Ci się przesłodzić czy przesolić potrawy.

 

 

Spray do cytrusów

Smak wielu potraw (np. większości ryb) polepsza się poprzez dodanie do nich soku z cytryny. Zabieg ten bywa jednak zdradziecki – jeśli ilość wyciśniętej cytryny będzie zbyt duża, potrawa stanie się nadmiernie kwaśna. Rozwiązaniem takiego problemu jest mała pompka, która rozpryskuje sok w postaci mgiełki, a całość potrawy jest przyprawiona taką samą ilością soku.

Uchwyt na worek na odpadki kuchenne

Obieranie warzyw i owoców oraz przygotowywanie poszczególnych składników wiąże się z dużą ilością śmieci. Z pomocą przychodzi wówczas stelaż na worek ze śmieciami, dzięki któremu rozmaite obierki i ścinki będziesz mógł sprzątnąć z blatu zaledwie jednym ruchem ręki. Jest to również wynalazek przyjazny środowisku – uchwyt jest dostosowany do reklamówek jednorazowych, dzięki czemu możesz je powtórnie wykorzystać do zebrania powstałych odpadów.

Składana deska do krojenia

Ten niezwykle użyteczny i nieskomplikowany gadżet sprawi, że nigdy więcej nie rozsypiesz pokrojonych wcześniej owoców oraz warzyw. Konstrukcja ta przypomina nieco plastikową szufelkę. Dzięki zaginanym krawędziom deski całość pokrojonego jedzenia zostaje na miejscu – wystarczy jedynie przechylić deskę nad garnkiem.

Nowoczesna kuchnia to jednak nie tylko garść interesujących gadżetów i akcesoriów – to często także kosztowne meble na wymiar, inteligentny sprzęt elektroniczny, a nawet wymiana płytek czy elektryki. 

Na wszystkie powyższe wydatki pieniądze uzyskasz w TAKTO Finanse – wiarygodnej firmie pożyczkowej, której zaufało już tysiące Polaków!

 Ocena: 4.5/5 ( 2 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni