Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Od kiedy samozatrudniony może rozliczyć pit 2021 za 2020 rok?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 22.02.2021

Od kiedy można rozliczyć pit 2021 za 2020 rok?

Wraz z nowym rokiem rusza czas składania zeznań podatkowych względem fiskusa. Trzymanie się wyznaczonych przez Ministerstwo Finansów terminów jest niezwykle ważne i przyspiesza otrzymanie upragnionego zwrotu podatku. Od kiedy można rozliczyć pit 2021 za 2020 rok? Dzięki nam poznasz najważniejsze daty w fiskalnym kalendarzu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od kiedy pracownik może rozliczyć pit 2021 za 2020 rok?

Żeby podatnik mógł się rozliczyć z fiskusem, musi otrzymać od płatnika PIT-11. PIT-11 za 2020 rok powinien zostać przesłany w formie elektronicznej do Urzędu Skarbowego w terminie do 1 lutego 2021 roku. Natomiast podatnik musi otrzymać swój PIT-11 za 2020 rok w formie papierowej lub cyfrowej do 1 marca 2021 roku. Pracownik może rozliczyć otrzymany pit 2021 za 2020 rok od 15 lutego do 30 kwietnia.

Podatnicy mogą rozliczyć pit 2021 za 2020 rok wysyłając list papierowy, stawiając się w przypisanym urzędzie skarbowym lub w formie e-deklaracji, wypełnionej w dedykowanym programie komputerowym. W przypadku deklaracji składanych elektronicznie, termin zwrotu wynosi 45 dni od dnia poprawnego wysłania druku.

Czasami zdarza się, że pracodawca nie dotrzyma przewidzianej w ustawie daty. Wówczas pracownik powinien zgłosić się do kadr lub księgowości z życzeniem wyjaśnienia sytuacji. Jeśli ta droga nie okaże się skuteczna, podatnik może zwrócić się z prośbą o wszczęcie postępowania do urzędu skarbowego lub urzędu kontroli skarbowej. Niestety brak dokumentu nie zwalnia z konieczności złożenia zeznania w wymaganym terminie. W przypadku braku PIT-11 pracownik powinien sam dokonać obliczeń na podstawie treści umowy lub wyciągów z konta bankowego.

Podatnicy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, powinni złożyć formularz PIT zgodny z wybraną metodą opodatkowania:

  • opodatkowanie na tak zwanych zasadach ogólnych z zachowaniem dwustopniowej skali opodatkowania – PIT-36,
  • podatek liniowy – PIT-36L,
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – PIT-28,
  • karta podatkowa – PIT-16A.

Samozatrudnieni mogą rozliczyć pit 2021 za 2020 rok od 15 lutego do 30 kwietnia. Jeśli zeznanie wpłynie do urzędu przed datą początkową, zostanie potraktowane jako zeznanie złożone w dniu 15 lutego 2021 roku. Warto podkreślić, że osoby, które rozliczają się za pomocą PIT-37 i PIT-38 nie muszą nanosić żadnych istotnych zmian. Po upływie wyznaczonego terminu zeznanie za miniony rok, znajdujące się w systemie Twój e-PIT zostanie automatycznie zatwierdzone w systemie.

Nie możesz się doczekać zwrotu podatku za 2020 rok?

Masz za sobą roczne rozliczenie PIT i z niecierpliwością oczekujesz na zwrot podatku za 2020 rok? Z TAKTO Finanse nie musisz wypatrywać dodatkowych środków. Wystarczy, że wypełnisz wniosek pożyczkowy, a otrzymasz gotówkę nawet w ten sam dzień roboczy. Oferujemy pożyczki długoterminowe do 12 tysięcy złotych, a zobowiązanie rozkładamy na 40 wygodnych do spłacania rat.

Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej lub potrzebujesz pieniędzy na opłacenie wspaniałego prezentu dla bliskiej Ci osoby, wejdź na naszą stronę i poznaj szczegóły taniej pożyczki w TAKTO.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni