Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Oszczędzanie na co dzień

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 05.10.2016

Przekonaj się, w jak łatwy sposób, wprowadzając tylko kilka zmian możesz nauczyć się oszczędzać.

Chciałbyś w końcu zaoszczędzić trochę grosza, ale nie wiesz jak? A może próbowałeś już wiele razy i zawsze kończyło się tak samo czyli pustką na koncie i Twoją frustracją? Dobrego gospodarowania pieniędzmi i umiejętności oszczędzania nie mamy domyślnie we krwi. Jedni wynoszą to z domu, inni uczą się dopiero w dorosłym życiu. Zapytasz po co? Ano po to, aby nie martwić się czy Ci starczy do pierwszego, aby zabrać rodzinę na wymarzone wakacje albo mieć rezerwę w przypadku nagłej potrzeby. Już wiesz, że warto? Jeśli tak, to przeczytaj kilka rad, jak stać się mistrzem oszczędzania i zaskoczyć siebie i innych :)

Określona kwota

Zastanawiasz się jak to jest, że niezależnie od tego, ile pieniędzy masz w danym miesiącu, to i tak wszystko wydajesz? My Ci odpowiemy: bo wiesz, że je masz! Bardzo trudno jest cokolwiek zaoszczędzić przy podejściu „odłożę to, co zostanie”, bo zazwyczaj nie zostaje nic. Nie czekaj, aż znów wydasz wszystko. Oblicz, ile miesięcznie wydajesz na rachunki, jedzenie i inne stałe potrzeby, zostaw trochę na przyjemności lub niespodziewane wydatki, a nadwyżkę od razu odłóż. I nie jutro czy za tydzień, tylko DZISIAJ!

Konkretne miejsce

No dobrze, odkładać, odkładać, ale gdzie? Możliwości jest co najmniej kilka: konta, lokaty, skarpeta w domu :) My polecamy takie miejsce, z którego nie będzie Ci łatwo podbierać pieniędzy. Wtedy unikniesz sytuacji, gdzie po kilku „a to tylko stówka” okaże się, że z Twoich oszczędności nic nie zostało. Sprawdź, czy Twój bank oferuje konto oszczędnościowe przy rachunku bankowym. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób przeniesiesz tam kwotę do odłożenia i nie będziesz jej mógł od tak sobie wypłacić. A nawet jeśli najdzie Cię ochota, to dodatkowe opłaty za zbyt częste podbieranie z takiego konta sprawią, że 5 razy się nad tym zastanowisz.

Konkretny cel

Nic tak nie motywuje do oszczędzania jak konkretny cel. Obojętnie czym on jest, zacznij go sobie wizualizować od samego początku odkładania. Aby efekt był jeszcze lepszy, przelewy na konto oszczędnościowe tytułuj ich przeznaczeniem, np. „na wakacje”, „na nowe auto”. Zobaczysz, to działa!

Bonusy

Wpadła Ci niespodziewana premia? To dawaj na zakupy! Znasz taki scenariusz, prawda? Następnym razem zrób inaczej. Odłóż nadprogramowe pieniądze, motywując się tym, że one przybliżają Cię do Twojego celu. Kilka takich bonusików i uzbiera się naprawdę niezła sumka, która na pewno sprawi Ci więcej radości niż mniejsze, oddzielne kwoty.

Planowanie 

Planuj wszystko co się da z wyprzedzeniem. Chcesz wyjechać na wakacje? Obserwuj oferty dużo wcześniej, wtedy ceny są zdecydowanie niższe niż przed samym wyjazdem czy wylotem. Potrzebujesz nowych ciuchów? Poczekaj cierpliwie na wyprzedaż w Twoim ulubionym sklepie. Chcesz zaoszczędzić na jedzeniu? Nie idź głodny do sklepu i nie zastanawiaj się dopiero wtedy na co masz ochotę. Będziesz miał pewnie na wszystko i kupisz wiele niepotrzebnych rzeczy. Planuj obiady na cały tydzień. Najlepiej w weekend, kiedy na spokojnie zrobisz też listę zakupów i wybierzesz się do sklepu. Masz ochotę na spotkanie ze znajomymi? Nie wyciągaj ich w ostatniej chwili na miasto. Zaplanuj to wcześniej i zaproś ich do siebie na następny weekend. Nawet jeśli będziesz gospodarzem, to koszty i tak pewnie będą mniejsze niż w restauracji czy pubie. Zresztą zawsze możesz zarządzić imprezę koszyczkową i poprosić gości, aby też coś pysznego przygotowali :)

Potrzebujesz gotówki na niespodziewane wydatki? >>> Skorzystaj z dobrej oferty TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni