Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Palmy zamiast choinki, czyli Boże Narodzenie w ciepłych krajach

ROZRYWKA Opublikowano: 17.12.2019

Wigilia i śnieg to w ostatnich latach coraz rzadsze połączenie, które w części Polski można znaleźć wyłącznie na pocztówkach. Biały puch z każdym rokiem coraz bardziej ustępuje brązowej mieszance śniegu i błota. Trudno dziwić się zatem, że niektórzy decydują się na ucieczkę od zimowej pluchy, obierając nieco bardziej egzotyczne kierunki, nierzadko związane z podróżą na drugą półkulę. Jakie turystyczne kierunki zapewnią Ci najbardziej niezapomniane wrażenia?

 

Nowy Jork – czym może zaskoczyć Cię Wielkie Jabłko?

 „Miasto, które nigdy nie śpi” nie do końca wpisuje się w koncepcję tropikalnych świąt Bożego Narodzenia. Nie da się jednak ukryć, że największe miasto wschodniego wybrzeża jest znakomitym miejscem na wycieczkę podczas dowolnej pory roku. Boże Narodzenie to czas, w którym Times Square błyszczy jeszcze bardziej niż zwykle, a słynne Rockefeller Center wznosi największą choinkę na świecie. Będąc w Nowym Jorku w okresie świątecznym nie można przegapić świątecznych targów, organizowanych w Columbus Circle. Osoby, które pragną spędzić ten czas w towarzystwie kultury wyższej, powinny zainteresować się również odwiedzeniem Broadwayu.

 

Dominikana – podróż w tropiki

Zastanawiasz się, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w krajach, w których zimowa temperatura wynosi tyle samo co podczas lata w Polsce? Dominikana z całą pewnością udzieli Ci odpowiedzi na to pytanie. W grudniu termometry wskazują tu nawet 28 stopni Celsjusza. Co ciekawe, upalna pogoda nie wpływa zanadto na świąteczne zwyczaje, które okazują się być podobne nawet w najdalszych zakątkach globu. Mieszkańcy ubierają palmy w bombki, dekoracje znajdują się także na domach i ulicach. Podróż na Dominikanę zapewnia również niezapomniane wrażenia w zakresie zupełnie nowego spojrzenia na tradycyjne dwanaście potraw. W końcu nie w każdym kraju zwyczajowym daniem jest pieczone prosię.

 

 

Meksyk – nowe spojrzenie na znane tradycje

Podróż do Meksyku (podobnie jak w przypadku opisywanej powyżej Dominikany) to deklaracja iście upalnej pogody. Średnia temperatura w grudniu to nawet 30 stopni Celsjusza. Jednakże, wyprawa do Meksyku niesie ze sobą możliwość poznania zupełnie odmienne spojrzenie na kulturę i tradycję chrześcijańską. Warto wyróżnić chociażby Las Posadas, dziewięć dni procesji, łączonych z modlitwą i śpiewaniem kolęd, odwołujących się do symboliki podróży, którą odbyli Maryja i Józef. Z czego składa się tradycyjna, wigilijna wieczerza w Meksyku? Wśród bardzo szerokiego przekroju posiłków, warto wyróżnić indyka czy nadziewane chili. Będąc w Meksyku trzeba zmierzyć się z tradycyjną piniatą, wypełnioną pysznymi słodyczami.

 

Bożonarodzeniowy wyjazd oznacza znaczne wydatki, związane z podróżą, zakwaterowaniem oraz wyżywieniem. W opłaceniu kosztów pomoże Ci TAKTO Finanse – firma, specjalizująca się w udzielaniu pożyczek długoterminowych, które mogą opiewać nawet na 12 000 złotych. Aby spłata zobowiązania nie oznacza zbytniego obciążenia dla domowego budżetu, podjętą kwotę można rozłożyć na 42 raty. Już dziś skontaktuj się ze specjalistami TAKTO Finanse i wybierz się na podróż swoich marzeń.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni