Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

PayPo – jak działa? Co warto wiedzieć o płatnościach odroczonych?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 23.08.2022

Kup teraz, zapłać później to hasło, którym reklamuje się coraz więcej sklepów e-commerce. Płatności odroczone jest stosunkowo nową usługą na polskim rynku, znaną również pod nazwami Klarna lub PayPo. Jak działa ten program, jakie sklepy korzystają z PayPo, ile masz czasu na uregulowanie należności i czego warto się wystrzegać? O tym w niniejszym artykule.

PayPo – jak działa krok po kroku?

Możliwość posiadania dóbr jeszcze przed uiszczeniem zapłaty brzmi kusząco? Z tego założenia wyszli twórcy płatności odroczonych PaPo. Jak działa usługa? PayPo to zbitek dwóch słów – pay (płacić) w języku angielskim i po. Jest to zatem możliwość płatności za towar już po jego otrzymaniu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Na dokonanie transakcji klienci mają 30 dni, co umożliwia poczekanie z zapłatą za zakupy do kolejnej wypłaty wynagrodzenia. Warto podkreślić, że osoby, które spóźnią się z uiszczeniem płatności mogą skorzystać z rozbicia należności na 4 nieoprocentowane raty.

Należy również nadmienić, że osoby korzystające z usługi PayPo są objęte Gwarancją Ochrony Kupującego. Oznacza to, że jeśli z jakiegoś powodu towar nie dojdzie do kupującego – transakcja i konieczność zapłaty zostanie anulowana.

PayPo – jak działa, korzyści i zagrożenia

Usługa PayPo przede wszystkim pozwala na zakup dóbr nawet wówczas, gdy w danej chwili klienci nie maja na nie wystarczających środków lub wtedy, gdy chcą zabezpieczyć swój miesięczny domowy budżet i poczekać z większym wydatkiem do kolejnej wypłaty.

Co więcej, płatność ta nie jest obciążona dodatkowymi prowizjami czy oprocentowaniem, które mogłyby podwyższyć ostateczną cenę transakcji. Warto również podkreślić, że PayPo jest całkowicie bezpiecznie, nie wymaga podawania wrażliwych danych, a wszystkie informacje i status zamówienia można wygodnie sprawdzić w panelu klienta.

Z PayPo chętnie korzystają również przezorni klienci, którzy lubią sprawdzić towar przed zapłatą. Jeżeli produkty nie spełnią oczekiwań i zostaną zwrócone nie będzie trzeba czekać na zwrot środków.

Należy pamiętać, że nie wolno odkładać uiszczenia zaległości w nieskończoność. Brak opłacenia rat w terminie może się wiązać z rozpoczęciem procesu windykacyjnego. Dlatego z Klarny warto korzystać z rozwagą, biorąc pod uwagę własne możliwości finansowe.

PayPo – jak działa i w jakich sklepach jest dostępna?

Z PayPo korzystają już największe światowe marki, wśród których można wymienić m.in.: Aliexpress, H&M, Sephora, Macy’s, IKEA, Samsung, Top Secret, Ralph Lauren, Wittchen, Nike czy Shein.

Brakuje Ci środków na opłacenie potrzebnych towarów, a sklep nie oferuje płatności odroczonych? Możesz skorzystać z wygodnej i szybkiej pozyczki TAKTO Finanse. Nasz produkt finansowy to możliwość wsparcia w wysokości nawet 12 tysięcy złotych, które rozbijemy na 42 niskie raty. Poznaj szczegóły oferty już dziś.Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni