Lśniące, mocne, gęste, zachwycające włosy – osiągnięcie takiego efektu może nie być łatwe, ale nie musi być kosztowne. Z powodzeniem znacznie poprawisz kondycję włosów, dzięki stosowaniu prostych zabiegów pielęgnacyjnych w domowym zaciszu. Poznaj naturalne sposoby na wzmocnienie włosów i nadanie im blasku!
Ziołowe płukanki
Warto wypróbować płukanki, ponieważ poprawiają nie tylko stan włosów, ale także oczyszczają skórę głowy. Przygotowanie płukanki jest bardzo proste. Wystarczy ok. 3 łyżki stołowe (lub 3-4 torebki) ziół zalać wrzątkiem i pozostawić na ok. 20-30 min. Po tym czasie odcedzić zioła i poczekać aż mieszanka ostygnie. Płukankę stosuje się po umyciu włosów szamponem i spłukaniu kosmetyku. Należy ją pozostawić na włosach aż wyschną.
Zanim zaczniesz stosować płukanki dowiedz się, jakie działanie wykazują płukanki z różnych ziół. Ze względu na szereg dobroczynnych działań popularna jest płukanka ze skrzypu polnego. Efekty, na jakie można liczyć po jej stosowaniu to: ograniczenie wypadania włosów, wspomaganie ich wzrostu oraz wzmocnienie cebulek włosów. W pielęgnacji włosów tłustych znakomicie sprawdza się płukanka z pokrzywy, która oczyszcza skórę głowy z łoju oraz zanieczyszczeń, a także płukanka z szałwii i rozmarynu. Z kolei zbawienne działanie na włosy suche mają płukanka z lipy i płukanka z korzenia tataraku.
Maski do włosów
Maska z siemienia lnianego sprawi, że włosy będą nawilżone, miękkie oraz błyszczące. Wystarczy, że ugotujesz 3 łyżki siemienia lnianego w szklance wody, odcedzisz ziarenka, a po przestygnięciu "żelu" z siemienia lnianego naniesiesz go na włosy i skórę głowy. Po kilku minutach dokładnie spłucz i umyj delikatnym szamponem.
W regeneracji włosów pomoże też maska z oleju rycynowego, żółtka, soku z cytryny i nafty kosmetycznej. Wystarczy dokładnie wymieszać żółtko jajka z 3 łyżkami nafty kosmetycznej, 1 łyżką oleju rycynowego oraz kilkoma kroplami cytryny, nanieść mieszankę na włosy, owinąć głowę ręcznikiem i pozostawić na ok. 30 minut. Po tym czasie spłucz miksturę i umyj włosy.
Olejowanie
Oleje i olejki są często składnikami masek do włosów, ale mogą być także stosowane samodzielnie w pielęgnacji kosmyków. Pozwalają nawilżyć włosy, ułatwić rozczesywanie, nadać im głęboki połysk oraz ograniczyć ich wypadanie. Najpopularniejsze są olej kokosowy, rycynowy, arganowy i ze słodkich migdałów, ale istnieje ich bardzo wiele rodzajów. Można olejować włosy na różne sposoby: nanosić olej na suche lub mokre włosy – od nasady aż po końce albo na same końcówki. Ważne jest to, żeby stosować niewiele oleju (1-2 łyżki, w zależności od długości i objętości włosów). Najlepiej nalać olej na miseczkę, namoczyć w nim palce i stopniowo rozprowadzać na włosach. Pozostaw olejek na włosach na min. 30 minut (możesz też na 1-3 h). Po tym czasie umyj włosy.
Chcesz sprawić sobie przyjemność i odwiedzić SPA albo kosmetyczkę? >>> Pieniądze na ten cel pożyczysz od TAKTO Finanse!
WRÓĆ