Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak pokonać stres finansowy?

POŻYCZKI Opublikowano: 17.03.2018

Jak pononać stres finansowyBrak poczucia bezpieczeństwa finansowego odbija się na Twoim zdrowiu. Gorzej śpisz, odczuwasz permanentny niepokój, wpadasz w stany depresyjne i nie widzisz żadnych perspektyw dla poprawy beznadziejnej sytuacji finansowej. Na dłużą metę nie da się tak funkcjonować, a przecież końca Twoich kłopotów nie widać. Czy można pokonać stres finansowy?

 

Najtrudniejsze są sytuacje niejasne, pozostawiające wiele wątpliwości. To one generują największy poziom stresu, potęgowany bezradnością. Dlatego musisz je dokładnie przeanalizować. Sprawdź swoje miesięczne zobowiązania (z uwzględnieniem zaciągniętych pożyczek). Zobacz, ile co miesiąc zostaje Ci wolnych środków na życie. Nie pozwól sobie na zbędne emocje, to ma być chłodna kalkulacja, bez obarczania kogokolwiek winą za zaistniałą sytuację.

Kiedy to zrobisz, będziesz dokładnie wiedzieć, na czym stoisz. To może być bolesne, zwłaszcza jeśli wcześniej nie do końca zdawałeś sobie sprawę z powagi sytuacji. Ale teraz już konkretnie wiesz, jaką cenę mają Twoje problemy. I możesz zacząć działać.

Skontaktuj się z pożyczkodawcą

Kiedy przestajesz bezradnie przyglądać się wezwaniom do zapłaty, a zaczynasz działać, poziom stresu automatycznie zaczyna się obniżać. Twoim pierwszym zadaniem powinna być rozmowa z pożyczkodawcą, w której otwarcie przyznasz się do swoich problemów ze spłatą zobowiązań finansowych

Zadbaj o dodatkową gotówkę

Niezależnie od efektu rozmów z pożyczkodawcą rozważ wzięcie nadgodzin lub też podjęcie dodatkowej pracy. Może mógłbyś udzielać korepetycji z chemii lub fizyki? A może umiesz kłaść kafle? Rozważ swoje talenty, może będziesz mógł na nich zarobić.

Tnij koszty

Sporo pieniędzy wydajesz zupełnie nieświadomie, na przykład na kawę na mieście. To przecież tylko kilka złotych. Ale w skali roku z tych złotówek uzbiera się niezła suma. Możesz to sprawdzić, odkładając dziś sumę przeznaczaną codziennie na takie drobiazgi.

Porozmawiaj z najbliższymi

Być może ukrywasz przed pozostałymi domownikami problemy finansowe i sam dźwigasz je na swoich barkach. To błąd. Zwierzenie się drugiej połowie może zdjąć z Ciebie część stresu, bo przecież zyskasz sojusznika w walce z nim. We dwoje łatwiej będzie się wspierać w trudnych chwilach, jak i kontrolować domowe wydatki.

 

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na stres finansowy jest podjęcie działania. Bo nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji jest wyjście, ale żeby się ku niemu zbliżyć, trzeba działać.

Przeczytaj także jak uniknąć spirali długów >

 

Stresujesz się brakiem gotówki? Spokojnie, możesz wziąć pożyczkę w TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni