Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Rozrywkowo i domowo – pomysły na świetną zabawę

ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 07.04.2016

Nudzą Cię klasyczne domowe imprezy ze znajomymi, tak zwane posiadówki przy jedzeniu i napojach niekoniecznie bezalkoholowych? Czasem impreza się po prostu nie klei i przydało by się coś do podgrzania atmosfery! Mamy propozycje kilku tanich rozrywek, które rozruszają każdego!

 

Kim jestem? 

To świetna zabawa, zmuszająca do myślenia i udzielania się. Potrzebujesz do niej czegoś do pisania i karteczek, najlepiej samoprzylepnych. Każdy pisze na karteczce imię i nazwisko lub pseudonim sławnej osoby albo nazwę postaci z kreskówek. Kartki odwracamy i mieszamy. Jedna osoba wybiera dowolną kartkę, a potem przykleja ją na plecach bądź głowie innej osoby tak, żeby tamta nie mogła jej przeczytać. Osoba z kartką może zadawać każdemu kolejno po jednym pytaniu , np. "czy jestem kobietą?", "czy gram w filmach?" Zadaniem oczywiście jest odgadnięcie nazwiska zapisanego na kartce.

Sparowani

Na środek pokoju bierzemy parę i odwracamy ich tyłem do siebie, następnie reszta towarzystwa zadaje im na zmianę pytania ,  np. "jakie buty ma Twój facet?", "czy Twoja dziewczyna założyła kolczyki?" Wygrywa para, która najdłużej udziela poprawnych odpowiedzi.

Twister

Gra idealnie łączy gimnastykę ze świetną zabawą! Wybrana osoba (tzw. "sędzia") kręci strzałką i wskazuje kolor, na który trzeba przenieść stopę lub dłoń. Głównym zadaniem jest utrzymanie równowagi przy stawianiu stóp i dłoni na coraz to innych kolorowych polach maty, co nie jest takie proste w bliskim towarzystwie innych graczy. Mata dostarczy mnóstwo zabawy, w trakcie której usprawnią się mięśnie i zwiększy wytrzymałość fizyczna. Jeśli w twistera gra więcej niż dwóch graczy, gra stanie się jeszcze ciekawsza. W takim przypadku, można wykonywać ruchy na zmianę – będzie trudniej i ciekawiej. Gdy gra więcej osób, można dodatkowo podzielić się na drużyny. Każda odmiana i pomysł urozmaici rozgrywkę. Koszt gry ok. 70 zł.

Kolejka

Jest to gra planszowa opowiadająca o realiach życia codziennego w czasach PRLu. Zadaniem graczy jest w teorii proste: muszą wysłać swoją, złożona z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste. Gracze ustawiają swoje pionki w kolejkach, nie wiedząc z początku, do którego sklepu zostanie dostarczony towar. Napięcie rośnie, gdy odsłaniają się karty dostawy i okazuje się, że produktów starczy tylko dla kilku szczęśliwców, stojących najbliżej drzwi do sklepu. Kolejka zaczyna napierać na drzwi, bo każdy chce być pierwszy. Do przepychania się w kolejce gracze używają zagrywanych z ręki kart kolejki, takich jak: „Matka z dzieckiem na ręku”, „Pan tu nie stał” czy „Towar spod lady”. Muszą jednak uważać na „Remanent” czy „Pomyłkę w dostawie”. Z zakupami wrócą do domu tylko Ci, którzy najsprawniej wykorzystali trzymane w ręku karty kolejki. Koszt gry ok. 70 zł.

5 sekund

Lubisz adrenalinę? Polubisz grę 5 sekund! Gracze ustawiają na środku pudełko z kartami i losują pytanie, na które odpowiada gracz siedzący na Gorącym Krześle. Kiedy usłyszy pytanie, wystartuje czasomierz odmierzający dokładnie 5 sekund przeznaczonych na udzielenie 3 poprawnych odpowiedzi. Jednocześnie musisz: wymyśleć odpowiedzi, kontrolować czas i nie rozpraszać się kulkami przesuwającymi się po spirali czasomierza. Jeśli Ci się udało, przesuwasz swój pionek w stronę mety. Jeśli się pomyliłeś albo nie udzieliłeś trzech poprawnych odpowiedzi, pytanie przechodzi na następnego gracza. Zrobi się gorąco, bo odpowiedzi nie mogą się powtarzać. Wygrywa ten, komu uda się najszybciej przejść planszę. Koszt gry ok. 80 zł.

 

 

Szykujesz większe atrakcje na kolejną imprezę? >>> Skorzystaj z pomocy TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni