Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Porządki generalne

DOM OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 19.08.2016

Przełom lata i jesieni to świetny czas na odświeżenie czterech kątów. I wcale nie musi być to od razu wielki remont.

Przełom lata i jesieni to świetny czas na odświeżenie czterech kątów. I wcale nie musi być to od razu wielki remont pochłaniający mnóstwo czasu, energii oraz pieniędzy. Czasami wystarczy zrobić coś niedużego, aby poczuć naprawdę dużą zmianę i zupełnie nową energię w mieszkaniu.

Sprzątanie

Zacznij od porządnych porządków. Zastanów się, czy wszystko, co masz w mieszkaniu na pewno jest Ci potrzebne. Setki miseczek, dwa miksery, stare noże… Ten sposób wybitnie skutecznie może wpłynąć na przejaśnienie w kuchni. Nie żałuj tego, czego nie używasz, to tylko stoi i zbiera kurz. Już nie możesz patrzeć na stado bibelotów na komodzie w salonie? Pozbądź się ich! I nie musisz wcale wszystkiego wyrzucać. Część możesz oddać rodzicom, rozdać znajomym lub obdarować starszą sąsiadkę, którą widujesz na klatce schodowej. Ten ktoś na pewno się ucieszy, a Ty będziesz mieć mniejsze wyrzuty sumienia.

Przemeblowanie

Potrzebujesz zmiany, ale kompletnie nie masz wolnych środków w portfelu? Na to też jest metoda! Pomyśl, jak inaczej można ustawić meble w poszczególnych pokojach albo chociaż w jednym, który najbardziej Ci się już opatrzył. Rozdziel od zawsze złączone szafki, przestaw łóżko na inną ścianę. Pobaw się w architekta wnętrz i wyczaruj zupełnie nowe pomieszczenia. Zdziwienie domowników i zachwyt gości upewni Cię w przekonaniu, że było warto.

Malowanie

Po przestawieniu szafy okazało się, że ściana nie jest już największej świeżości? Pomyśl, jak ładnie byłoby gdyby pokój nagle stał się biały/niebieski/miętowy… Widzisz to? To koniecznie zaplanuj w najbliższym czasie wizytę w sklepie z farbami. Naprawdę niedużym kosztem, możesz uzyskać super efekt. Nie musisz też wynajmować specjalnej ekipy, malowanie ścian to nic trudnego. Zarządź rodzinną sobotę i rozdziel zadania, niech każdy poczuje się ważny i potrzebny. Nie dość, że będziecie mieć piękne, nowe kolory, to jeszcze świetną zabawę.

Wymiana

Marzy Ci się nowa kanapa lub telewizor? Wcale nie musisz wydawać na to fortuny. Odwiedź allegro albo olx i poszukaj przedmiotów używanych, które Ci się podobają. Często ludzie sprzedają lub oddają je naprawdę w dobrym stanie i za grosze możesz zdobyć naprawdę ciekawy okaz. Możesz też jeszcze bardziej zminimalizować koszty i wystawić na sprzedaż swoje obecne meble, nieużywany sprzęt czy dodatki, które już Ci się znudziły. I nawet jeśli nie będą to zawrotne sumy, to zawsze coś, a jak dobrze wiesz: „grosz do grosza…”

Dekoracja

Już prawie to mamy :) Teraz jeszcze wykończenie. Pomyśl, co i w jakim kolorze mogłoby stanowić przysłowiową „wisienkę  na torcie”. Możliwości masz mnóstwo. Może to być oryginalna figurka, kolorowy koc lub fikuśna firanka. I tutaj znów niekoniecznie musi to być drogi gadżet z modnego sklepu. Wybierz się na targ w Twoim mieście, poszperaj w Internecie, popytaj znajomych. A może wykonasz coś własnoręcznie? Nie musisz przy tym wykazywać się wybitnym talentem, w sieci znajdziesz mnóstwo porad, jak zrobić coś z niczego, np. tutaj: twojediy.pl, dawanda.com.

 

Wyszedł większy remont niż planowany? >>> Skorzystaj z pożyczki TAKTO Finanse i spokojnie go dokończOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni