Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pozabankowe, ale też bezpieczne

DOM OSZCZĘDZANIE POŻYCZKI Opublikowano: 17.05.2016

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z oferty firmy pożyczkowej? Śmiało! Nie ma się czego bać.Już nie raz zastanawiałeś się nad wzięciem pożyczki poza bankiem, ale nadal się boisz? Na banki niby wszyscy narzekają, ale jednak mają nad sobą instytucje kontrolujące i nie mogą tak po prostu nabić Cię w butelkę.

 

A takie firmy pożyczkowe? Nie wiadomo kto, nie wiadomo skąd. Po co ryzykować! I faktycznie zdarzają się nieuczciwe firmy, które potrafią za 500 zł długu naliczyć kilka tysięcy odsetek, ale to nie oznacza, że wszystkie tak robią.

 

Firmy pożyczkowe nie podlegają Komisji Nadzoru Finansowego, jak banki, ale też nie są pozostawione samym sobie. Ich działalność regulowana jest przez Ustawę o Kredycie Konsumenckim, a od marca 2016 roku także przez tzw. ustawę antylichwiarską.

 

Pierwsza z nich funkcjonuje w polskim prawie od 2011 roku i m.in.: definiuje pojęcie kredytu konsumenckiego, określa zawartość umowy oraz uprawnienia kredytobiorcy. Druga natomiast została stworzona w 2016 roku w związku z coraz większym i szybszym rozwojem sektora firm pożyczkowych. Jej celem jest jeszcze lepsza ochrona konsumentów przed nieuczciwymi praktykami oraz większa kontrola nad tą częścią rynku finansowego. Główna korzyść dla Klienta takich firm to określenie maksymalnych kosztów pożyczki, co uchroni Cię przed rosnącymi w błyskawicznym tempie opłatami.

 

Oprócz tego istnieją także inne instytucje dbające o jakość usług i produktów oferowanych przez firmy pożyczkowe. Są to przede wszystkim: Związek Firm Pożyczkowych, którego misją jest „samoregulacja branży przez wyznaczanie i egzekwowanie wysokich standardów” oraz Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, która „buduje kapitał społeczny w sektorze finansowym w Polsce” oraz „upowszechnia wiedzę na temat rynku finansowego, współtworząc wizerunek uczestniczących w nim firm jako instytucji zaufania publicznego".

 

Dodatkowo pozabankowej ofercie pożyczkowej uważnie przygląda się cały czas UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości i działań na niekorzyść potencjalnego Klienta, wzywa do ich usunięcia z oferty pod groźbą kar finansowych.

 

Jak widzisz firmy pożyczkowego wcale nie mają tak łatwo z oszukiwaniem swoich Klientów, jak Ci się wydawało. A są świetną alternatywną dla tych wszystkich, których niekoniecznie lubi bank. Jeśli nadal masz wątpliwości, to przed ostateczną decyzją poszukaj jeszcze w Internecie opinii na temat firmy, jaką wstępnie wybrałeś i jej oferty. A że wybór obecnie jest bardzo szeroki, to na pewno w końcu znajdziesz coś dla siebie :)

 

Chcesz się przekonać do pożyczek pozabankowych? >>> Wypróbuj ofertę TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni