Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka czy karta kredytowa – które rozwiązanie jest najlepsze?

POŻYCZKI Opublikowano: 25.05.2020

Każdemu z nas może przytrafić się sytuacja, w której niezbędny okaże się szybki zastrzyk dodatkowej gotówki. O ile część osób decyduje się poprosić wówczas o pomoc rodzinę bądź znajomych, nie wszyscy mają taką możliwość. Z pomocą przychodzą wówczas dwa bardzo popularne rozwiązania: podjęcie pożyczki lub wystąpienie o kartę kredytową.

Pożyczka czy karta kredytowa? Co wybrać?

Obie powyższe opcje mają wady i zalety, które sprawiają, że ich opłacalność jest ściśle powiązana z sytuacją materialną oraz zawodową zainteresowanej osoby. Poniższe przykłady mają na celu przedstawić praktyczne aspekty obu rozwiązań i porównać związane z nimi konsekwencje dla domowych finansów.

Pożyczka długoterminowa - błyskawicznie i wygodnie, choć nie za darmo

Wśród największych zalet rozmaitych pożyczek długoterminowych należy podkreślić ich ogólnodostępność. Zobowiązania te nie są zazwyczaj obłożone restrykcyjnymi wymogami finansowymi. Większość firm pożyczkowych honoruje każde źródło dochodów, stosując jednocześnie niski próg zarobkowy – aby podjąć zobowiązanie w TAKTO Finanse, wystarczy notować udokumentowane dochody na poziomie 500 złotych miesięcznie.

Co więcej, pożyczka na raty doskonale sprawdza się w przypadku nagłych sytuacji, w których dodatkowe pieniądze są nam potrzebne natychmiast. Przedsiębiorstwa finansowe błyskawicznie rozpatrują składane wnioski, dzięki czemu pieniądze mogą pojawić się na naszym koncie już w 15 minut.

Rozwiązanie to wiąże się jednak z koniecznością uiszczenia odsetek i opłat za udzielenie kredytu. Kwota ta stanowi swojego rodzaju zabezpieczenie interesów pożyczkodawcy, która pozwala mu na zachowanie rentowności firmy i świadczenie usług wysokiej jakości. Należy jednak nadmienić, że opłaty te są równomiernie rozłożone na cały okres kredytowania, dzięki czemu bez trudu można uwzględnić je w domowym budżecie.

 

 

 

Karta kredytowa - darmowa, lecz… nie dla wszystkich

Współczesne oferty banków odnośnie kart kredytowych działają zazwyczaj na bardzo korzystnych warunkach. Terminowa spłata zapewnia nam całkowity brak odsetek, a odpowiednio dobrane limity nie pozwolą nam zanadto ponieść się zakupowemu szaleństwu. Są one niezwykle użytecznym narzędziem finansowym w trakcie podróży za granicę, a dzięki licznym akcjom partnerskim możemy liczyć na korzystne ceny w różnych sieciach krajowych.

Warto mieć jednak na względzie, że nie każdy może otrzymać kartę kredytową. Większość podmiotów wymaga od potencjalnych Klientów stałego źródła dochodu. Nierzadko obowiązuje również limit wiekowy, zgodnie z którym o kartę mogą ubiegać się wyłącznie osoby w wieku powyżej 21 lat.

Posiadanie karty kredytowej wpływa również na zdolność kredytową – w Biurze Informacji Kredytowej figuruje ona jako nieuregulowane zobowiązanie, które może wydatnie przyczynić się do obniżenia dostępnych limitów. Czynnik ten odgrywa kluczowe znaczenie np. przy kredytach hipotecznych.

Długoterminowa pożyczka od TAKTO Finanse to rozwiązanie ogólnodostępne i szybkie. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą, która może opiewać nawet do 12 000 złotych. Pożyczoną kwotę można podzielić na kilkadziesiąt niskich rat, dzięki czemu Twój domowy budżet zachowa bezcenną elastyczność. Postaw na usługi TAKTO Finanse i ciesz się dodatkową gotówką już dziś.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni