Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka czy limit na koncie? Poznaj podstawowe różnice

POŻYCZKI Opublikowano: 22.05.2022

Osoby, które decydują się na złożenie wniosku o dodatkowe środki pieniężne od instytucji finansowych, mogą swobodnie przebierać pomiędzy wieloma produktami pożyczkowymi. Banki i przedsiębiorstwa pozabankowe dysponują wieloma odmiennymi ofertami, różniącymi się m.in. maksymalną wysokością wsparcia oraz możliwym okresem spłaty. W dzisiejszym artykule pochylimy się nad różnicami pomiędzy tzw. kredytem pozabankowym oraz kredytem odnawialnym. Pożyczka czy limit na koncie – który produkt okaże się dla Ciebie bardziej opłacalny?

Pożyczka czy limit na koncie – jak działają te produkty finansowe?

Aby porównać zalety i wady poszczególnych rozwiązań, warto przybliżyć najważniejsze podobieństwa oraz różnice pomiędzy pożyczką na raty od instytucji pozabankowych oraz kredytu odnawialnego. Pożyczka czy limit na koncie – co może okazać się dla nas bardziej opłacalne?

Ratalna pożyczka pozabankowa

Zasady funkcjonowania pożyczki pozabankowej są bardzo przejrzyste – po pozytywnym rozpatrzeniu złożonego wniosku, firma pożyczkowa przekazuje środki na wskazane konto. Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do kredytów celowych (przeznaczonych na określone wydatki, które bank może zweryfikować), pożyczka od przedsiębiorstwa pozabankowego może zostać spożytkowana na dowolny obrany przez klienta cel.

Limit na koncie

Kredyt odnawialny (określany również mianem kredytu liniowego, limitu kredytowego bądź pożyczki z limitem odnawialnym) to produkt powiązany z kontem osobistym, które prowadzimy w danym banku. Pieniądze pozyskuje się po podpisaniu umowy opiewającej zazwyczaj na okres dwunastu miesięcy. Wysokość udzielanego limitu jest uzależniona m.in. od zdolności kredytowej klienta. W przeciwieństwie do pożyczek ratalnych, pożyczkobiorca nie uiszcza stałych rat – może on na bieżąco spłacać powstałe zobowiązania, a przelewy przychodzące na konto odnawiają przyznany do dyspozycji limit.

Pożyczka czy limit na koncie? Porównujemy najważniejsze parametry

Zarówno limit odnawialny, jak i pożyczka pozabankowa cechują się relatywnie szybką procedurą przyznania środków i swobodą w rozdysponowaniu przyznanej kwoty. O ile pożyczka na raty może być przyznana na dość długi okres (wynoszący w naszej firmie nawet 42 miesiące), standardem dla limitu kredytowego jest okres dwunastu miesięcy.

W przypadku pożyczek ratalnych, prowizja ma zazwyczaj jednorazowy charakter i jest naliczana w momencie przyznania pożyczki. Inaczej wygląda to w przypadku limitu kredytowego, w którym prowizję opłacamy co 12 miesięcy w chwili, gdy limit ten zostanie odnowiony. Należy mieć również na uwadze, że skorzystanie z kredytu odnawialnego wymaga posiadania konta w danym banku – jeśli nie jesteśmy klientami danego banku, a środki są nam potrzebne natychmiast, ekspresowe uzyskanie dodatkowych środków może okazać się problematyczne.

Dołącz do zadowolonych klientów TAKTO Finanse

Szukasz firmy, która przekaże Ci wnioskowane środki w ciągu kilkunastu minut od momentu uzyskania pozytywnego rozpatrzenia wniosku? Postaw na TAKTO Finanse i zdobądź nawet 12 000 złotych, które będziesz mógł spożytkować na dowolny cel.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni