Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka dla samozatrudnionych – sprawdź, jakie masz możliwości

POŻYCZKI Opublikowano: 11.07.2021

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej wiąże się z licznymi wydatkami. Jako właściciel sam ponosisz odpowiedzialność za zobowiązania firmy i zarządzasz całym zgromadzonym kapitałem. Aby wyjść z tarapatów finansowych lub dalej rozwijać przedsiębiorstwo, niezbędna może okazać się pożyczka dla samozatrudnionych. Sprawdzamy, gdzie można ubiegać się o pomoc i jakie warunki należy spełniać.

Pożyczka dla samozatrudnionych czy kredyt gotówkowy?

Przy staraniach o zaciągnięcie kredytu gotówkowego, w przeciwieństwie do pożyczki dla samozatrudnionych, musimy liczyć się z większą ilością formalności. Podczas wydawania decyzji kredytowej bank bowiem bierze pod uwagę wszystkie zobowiązania finansowe klienta – zarówno prywatne, jak i firmowe. Warto przy tym podkreślić, że instytucja bankowa nie będzie zainteresowana tym, na co wydamy pożyczone środki, mogą to być cele związane z rozwojem firmy, bądź też nie. Wśród niezbędnych dokumentów należy wymienić m.in.:

  • aktualny wyciąg z rachunku bankowego, 
  • zaświadczenie z ZUS i urzędu skarbowego o niezaleganiu z płatnościami,
  • deklarację podatkową za ostatni rok lub dwa lata,
  • oświadczenie o posiadanych zobowiązaniach.

Pożyczka dla samozatrudnionych zaciągana w instytucji pozabankowej jest zazwyczaj łatwiej dostępna. Większość firm wymaga zaświadczenia o dochodach w wybranej formie, a także niefigurowania w Krajowych Rejestrach Dłużników.

Dotacja 5000 zł w ramach tarczy antykryzysowej

Pożyczka dla samozatrudnionych to obecnie niejedyna możliwość wsparcia osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak podaje portal Moja firma, zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministerstwa Finansów, do 31 sierpnia 2021 roku przedsiębiorcy mogą ubiegać się o 5000 zł bezzwrotnej dotacji w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Pomoc obejmuje pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikro- i małych przedsiębiorców.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni