Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka dla samozatrudnionych – sprawdź, jakie masz możliwości

POŻYCZKI Opublikowano: 11.07.2021

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej wiąże się z licznymi wydatkami. Jako właściciel sam ponosisz odpowiedzialność za zobowiązania firmy i zarządzasz całym zgromadzonym kapitałem. Aby wyjść z tarapatów finansowych lub dalej rozwijać przedsiębiorstwo, niezbędna może okazać się pożyczka dla samozatrudnionych. Sprawdzamy, gdzie można ubiegać się o pomoc i jakie warunki należy spełniać.

Pożyczka dla samozatrudnionych – sprawdź, jakie masz możliwości

Pożyczka dla samozatrudnionych czy kredyt gotówkowy?

Przy staraniach o zaciągnięcie kredytu gotówkowego, w przeciwieństwie do pożyczki dla samozatrudnionych, musimy liczyć się z większą ilością formalności. Podczas wydawania decyzji kredytowej bank bowiem bierze pod uwagę wszystkie zobowiązania finansowe klienta – zarówno prywatne, jak i firmowe. Warto przy tym podkreślić, że instytucja bankowa nie będzie zainteresowana tym, na co wydamy pożyczone środki, mogą to być cele związane z rozwojem firmy, bądź też nie. Wśród niezbędnych dokumentów należy wymienić m.in.:

  • aktualny wyciąg z rachunku bankowego, 
  • zaświadczenie z ZUS i urzędu skarbowego o niezaleganiu z płatnościami,
  • deklarację podatkową za ostatni rok lub dwa lata,
  • oświadczenie o posiadanych zobowiązaniach.

Pożyczka dla samozatrudnionych zaciągana w instytucji pozabankowej jest zazwyczaj łatwiej dostępna. Większość firm wymaga zaświadczenia o dochodach w wybranej formie, a także niefigurowania w Krajowych Rejestrach Dłużników.

Dotacja 5000 zł w ramach tarczy antykryzysowej

Pożyczka dla samozatrudnionych to obecnie niejedyna możliwość wsparcia osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak podaje portal Moja firma, zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministerstwa Finansów, do 31 sierpnia 2021 roku przedsiębiorcy mogą ubiegać się o 5000 zł bezzwrotnej dotacji w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Pomoc obejmuje pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikro- i małych przedsiębiorców.

 


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim